APZ 29 september 1988 91 b Wat betreft de terminologie van artikel 33, zevende lid, is aange- sloten bij de bepalingen van artikel A6 van het model AAR en de daar- bij door het toenmalige Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden opgestelde "leidraad bij organisatieveranderingen" van september 1983. In deze bepalingen wordt onder meer onder een ingrijpende verandering in de inrichting van enig dienstonderdeel verstaan een reorganisatie waarbij personeel overgaat naar een ander privaat-/publieksrechtelijk 1ichaam. Het bepaalde in het achtste lid legt het gemeentebestuur c.q. het bestuur van het lichaam een meldingsplicht op. Hiermede wordt beoogd te voorkomen dat op een zodanig laat tijdstip het IZA op de hoogte geraakt van een reorganisatie, dat de hieruit ontstane financiële problematiek alleen nog met veel moeite tot een oplossing kan worden gebracht. Zoals eerder is opgemerkt was het de bedoeling dat deze wijziging van de regeling al vöör 1987 zou zijn afgerond. Het regelen van deze kwestie is reeds aangekondigd in de gememoreerde circulaire van 1986. Omdat het voorliggende wijzigingsvoorstel niet wezenlijk afwijkt van de inhoud van genoemde circulaire gaat het bestuur van het IZA ervan uit, dat de aangesloten gemeenten en lichamen, bij wie zich de afge- lopen anderhalf jaar een dergelijke problematiek heeft voorgedaan of bij wie dit nu speelt, bereid zijn om tezamen met het IZA al het mogelijke te doen alsnog tot een schadeloosstel1ing voor het IZA te komen. - 25 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 25