91 a der gemeentewet van toepassing. 3. Elke groep wordt vertegenwoordigd door een lid. Het opstellen van de ontwerpraadsbesluiten voor de in artikel 16, eerste lid bedoelde aanwijzing geschiedt in een algemene vergadering van de Vereniging van Noord-Hollandse Gemeenten op voordracht van het bestuur van die vereniging, zo spoedig mogelijk na de periodieke verkiezing van de leden van de raden der gemeenten. Vindt in die algemene vergadering met betrekking tot de in de ontwerp-raadsbesluiten te vermelden per- sonen een verkiezing plaats, dan geschiedt deze in iedere onder a tot en met e van het eerste lid genoemde categorie bij volstrekte meerderheid der geldig uitgebrachte stemmen; elke gemeente brengt êên stem uit. Indien niemand een volstrekte meerderheid heeft ver- kregen, heeft een tweede stemming plaats, waarbij degene die de meeste stemmen op zich heeft verenigd, gekozen is. Bij een gelijk aantal stemmen wijst het bestuur van de Vereniging van Noord-Hol- landse Gemeenten door loting aan, wie is gekozen. ARTIKEL 19. 1. Een lid, bedoeld in artikel 15, tweede lid onder a, geeft aan een raad die hem heeft aangewezen alle door die raad gevraagde inlich- tingen, waarvan het verstrekken niet in strijd is met het openbaar belang. Indien het desbetreffende lid geen deel uitmaakt van die raad vindt het vragen en verstrekken van inlichtingen uitsluitend schriftelijk plaats. 2. Een lid, bedoeld in artikel 15, tweede lid, onder a, kan door een raad die hem heeft aangewezen ter verantwoording worden geroepen. Indien het betreffende lid geen deel uitmaakt van die raad, vindt het ter verantwoording roepen en het afleggen daarvan uitsluitend schriftelijk plaats. 3. Een lid, bedoeld in artikel 15, tweede lid, onder a, kan door een raad die hem heeft aangewezen, worden ontslagen, ingeval hij heeft opgehouden het vertrouwen van die raad te bezitten. Het ontslag gaat in uiterlijk 6 maanden nadat het desbetreffende besluit is ge- nomen. Ten aanzien van de vervulling van de opengevallen plaats is artikel 18 van overeenkomstige toepassing. APZ 29 september 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 5