De standplaatsen zijn bedoeld voor de groei van de reeds bestaande Heemsteedse woonwagenbewonersDe locatie zal uitsluitend een woon- funktie hebben. Hoewel van een definitieve verkaveling nog geen sprake is, bestaat de verwachting dat de locatie in het noordoos- telijk deel van het plangebied gesitueerd zal worden. Vervolgens wordt de aanwezigen de gelegenheid geboden tot het stel- len van vragen, c.q. tot het maken van opmerkingen. De heer Van Zijl, sprekende namens zijn schoonoudersde heer en me- vrouw Silvis, uit zijn ongenoegen over het feit dat het pand dat zijn schoonouders bewonen, ten behoeve van de ontsluiting van het Prinseneiland zal moeten verdwijnen. Sprmeent dat de manier waarop de heer en mevrouw Silvis hierover door de gemeente zijn benaderd niet correct is geweest. De voorzitter zegt zich bewust te zijn van het onaangename karakter dle een dergelijke mededeling aan bewoners heeft. Niettemin is zij van mening dat de manier waarop deze mededeling is gedaan correct geweest is. Nader overleg met betrokkenen zal binnenkort plaatsheb- ben. Mevrouw Schenk vreest dat tengevolge van heiwerkzaamheden met name schade zal ontstaan aan de woningen aan de Prlnsenlaan. De voorzitter zegt niet te verwachten dat schade zal worden toege- bracht. Door de aannemer zal de voör de situatie ter plaatse ver- eiste techniek worden toegepast. Mocht niettemin sprake zijn van schadedan'dient deze verhaald te worden op de bouwer. Voôr de aanvang van de bouwaktiviteiten vindt overleg met de bewoners plaats De heer Jongh Vlsser, die spreekt namens de vereniging Oud Heemste- de - Bennebroekzegt geen bezwaren te hebben tegen het gepresen- teerde plan. Wel zegt spr. te twijfelen aan de juistheid van de keuze ten aanzien van de grootte van de te bouwen woningen, gezien de gemiddelde woningbezetting in Heemstede. Het inpassen van een woonwagenlocatie acht hij niet irreëel. Voorts pleit spr. voor integratie van de voormalige wasplaats ln het ZW-deel van het plan. Uit historisch oogpunt verdient behoud van het pand Glipperweg 83 aanbeveling. Met betrekking tot de gekozen ont- slulting via de J.Th. de Visserstraat zegt spr. dat hierdoor een ge- vaarlijke verkeerssituatie zal ontstaan. Reeds nu kan gesproken van een onoverzichtelijke situatie ter plaatse. De voorzitter zegt dat in verband met de excentrische ligging van dit gebied bewust gekozen is voor de bouw van gezinswoningen. Tevens stoelt deze keuze op de uitkomsten van het recent gehouden woonwen- senonderzoek. Een doorstroming vanuit het centrumplan wordt hiermede tevens be- oogd Naar aanleiding van het pleidooi tot behoud van het pand Clipperweg 83 zegt de voorzitter dat over deze mogelijkheid ln het college lang- durig van gedachten is gewisseld. Mede met het oog op de reeds be- staande onoverzichtelijke verkeerssituatie is evenwel besloten dit pand in het nieuwe plan weg te bestemmen.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 127