GW 27 oktober 198R VERVAARDIGEN GEOHYDROLOGISCHE KAART 110 Heemstede, 11 oktober 1988. Aan de raad, Bij brief kenmerk afd. 7, nr. 809314 d.d. 1 juli 1988 stelt het college van burqemeester en wethouders van de gemeente Haarlem de grondwater- problematiek aan de orde. Deze brief ligt op de gebruikelijke wijze ter inzage. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Haarlem stelt daarbij het volgende: In verschi 1 lende wijken van de gemeenten in Zuid-Kennemerland wordt grond- wateroverlast ondervonden. Ondanks het ontbreken van wettelijke verplichtingen neemt, door de toename van problemen bij de burgers, de aandacht van de gemeenten voor de grond- waterproblematiek toe. In een aantal probleemwijken is onderzoek uitgevoerd en drainage aangelegd. In Haarlem wordt tegelijkertijd met het bouwrijp maken van nieuwe woon- gebieden, hët aanleggen van riolering en herstrating drainage aangelegd. De drainagewerken worden over het algemeen voorafgegaan door een geohy- drologisch onderzoek in de desbetreffende wijk. Naast de gemeenten zijn ook woningbouwverenigingen en particulieren actief in het aanleggen van drainagesystemen. Voor zover hekend wordt voorafgaand aan deze drainage geen geohydrologisch onderzoek verricht. Mogelijk onstaan in de nabije toekomst rneer probleemgebieden en verergert de grondwateroverlast in bestaande probleemwijken door verandering van de grondwaterhuishouding als gevolg van wijzigingen in het onttrekken en infiltreren van grondwater in het duingebied. Gezien de geconstateerde problemen en de mogelijke toename van het aantal en ernst van de problemen ten gevolge van hoge grondwaterstanden is het

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 147