WE 27 oktober 1988 118 ab Bij het verdelen van de kosten van de jeugdgezondheidszorg over de ge- meenten wordt uitgegaan van de gewestelijke verdeelsleutelDe kosten van de leerlingen van het speciaal onderwijs van buiten de regio komen voor rekening van de gemeente Haarlem. Het betreft hier 21% van de leerlingen van het speciaal onderwijs. Eens in de 5 jaar wordt dit per- centage vastgesteld. Na de overheveling van de rijksbijdragen naar het gemeentefonds wordt voor de verdeling van de kosten over de gemeenten gebruik gemaakt van de verdeelsleutel die tevens gehanteerd wordt bij de overheveling van de basisgezondheidsdienst doeluitkeringen naar het gemeentefonds. Gezien vorenstaande gang van zaken, zal vanaf 1990 deze nieuwe verdeelsleutel worden gehanteerd. De voorliggende begroting van het onderdeel jeugdgezondheidszorg van de basisgezondheidsdienst, met daarin de verdeling van de kosten over de gemeenten, heeft voor alle deelnemende gemeenten - uitgezonderd Haarlem - een substantiële verhoging van de bijdragen tot gevolg. In verband hiermede, is er een overgangsregeling in het leven geroepen voor de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarn- woude en Heemstede van 2 jaar en voor de gemeente Zandvoort van 3 jaar. De kosten van de overgangsregeling komen ten laste van Haarlem. De bijdrage van de gemeente Heemstede voor 1989 wordt geraamd op 300.404,-- en voor 1990 op 340.699, De kosten van de algemene preventieve gezondheidszorg worden over de gemeenten verdeeld op basis van de inwoner-aantallen. Zoals hiervoor gemeld, wordt uitgegaan van de oprichting van de basis- gezondheidsdienst per 1 januari 1989. Naast zorginhoudelijke overwegingen is het ook financieel gezien van groot belang dat de basisgezondheidsdienst per 1 januari 1989 van start kan gaan. Op grond van de stimuleringsregeling basisgezondheidsdiensten is het na- melijk in principe mogelijk om een éénmalige uitkering van het rijk in de aanloopkosten van de basisgezondheidsdienst te verkrijgen. Voor de basisgezondheidsdienst gewest Zuid-Kennemerland kan dit aanloop- kostensubsidie worden geraamd op 245.000, De vprgoedingsregel ing ten behoeve van de aanloopknsten houdt echter per 1 november a.s. op te bestaan, zodat het noodzakelijk is dat de beslui- t.en betreffende de oprichting van de basisgezondheidsdienst in de gewest- -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 175