G.W. 27 oktober 1988 RENOVATIE MARISBRUG 119 Heemstede, 11 oktober 1988 Aan de raad, Het uitvoeringsschema van het groot onderhoud van een aantal Heem- steedse bruggen geeft aan dat de Marisbrug dit jaar in aanmerking komt om te worden gerenoveerd. Naar aanleiding van aanwijzingen van lekkages bij de opleggingen van het brugdek aan de oostzijde - ondanks de goede kwaliteit van het op de brug gelegen asfalt - is een onderzoek verricht naar de mogelijke oorzaak van deze lekkages en de roestvorming van de brugdekconstrucie Dit onderzoek heeft bevestigd dat de aantasting een gevolg is van ge- breken, waardoor water en dooizouten van bovenaf in de constructie kunnen dringen en beton en staal aantasten. Gezien de bevindingen uit het verrichte onderzoek en opgedane er- varingen bij reeds eerder uitgevoerde brugdekrenovaties stellen wij ons het herstel van de Marisbrug als volgt voor: a. Bovenzijde bruqdek - het wegnemen van het asfaltbetondek - het opnemen en herstellen van de tegeltrottoirs - het vernieuwen, zo mogelijk repareren, van de betonlaag boven de liggers - het aanbrengen van een waterdicht membraam. b. Onderzijde brugdek - het ontroesten van de flenzen van de stalen liggers - het repareren van de betonvlakken - het aanbrengen van een laag zinksilicaat op de flenzen van de 1iggers - het aanbrengen van twee lagen teerepoxy op het beton en op de stalen flenzen - het behandelen van verven van de stalen liggers aan de buiten- zijde van het brugdek - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 181