wo 21 oktober 1988 105 Op 1A september 1987 is het tweede woonwagenplan door Provinciale Staten vastgesteld. Daarin is opgenomen dat Heemstede nog 4 (extra) standplaatsen dient te creëren. De voor de inrichting van een lokatie geld nde criteria zijn onder meer: -woonwagens dienen in de direkte omgeving van woonbebouwing van enige omvang te staan; -de woonwagenkavels moeten geiegen zijn aan een doorgaande openbare weg welke deel uitmaakt van het norraale stratenplan van een woonwijk; -voor wat betreft loopafstanden tot de in de wijk aanwezige of geplan- de voorzieningen dient gestreefd te worden naar afstanden zoals die bij het ontwerpen van woonwijken gehanteerd worden; -de wetgeving op het terrein van milieuhygiëne (geluid, stank) geldt evenzeer voor woonwagencentra Na afwijzing door de provincie van de eerdere 1okatiemogelijkheden Vogelbuurt en Glipper Dreef wordt mede op aandringen van Gedeputeerde Staten in dit plan de realisering van een woonwagenlokatie opgenomen. Dit permanente tweede centrum is gelegen binnen grenzen van het uit te werken woongebied en zal op grond van de verplichtingen, zoals vervat in genoemde provinciale woonwagenplannenplaats bieden aan 10 woonwagens. bij elke standplaats mag maximaal één bijgebouw, bestemd voor sani- taire voorzieningen en berging worden gebouwd met een oppervlakte van ten hoogste 20m2 De hiervoor genoemde beperkingen met betrekking tot de situering van woningen op basis van de verleende ontheffing Wet Geluidhinder zijn ook van toepassing op de situering van woonwagens in het plan- gebied - 81 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 75