Wo 25 november 1988 RENOVATIE BOMENBESTAND BINNENWEG GEDEELTE KASTANJELAAN-CLOOSTERLAAN 120 Heemstede1 november 1988. Aan de raad, Eén van de uitgangspunten bij de herinrichting van de Binnenweg in 1984 was de aanwezigheid van de grote kastanjes op het gedeelte tussen de Kastanjelaan en de Cloosterlaan (de zgn. "promenade" Omdat het beeld en de sfeer van dat deel van de Binnenweg voor een groot deel worden bepaald door de aanwezigheid van die kastanjes, moest alles in het werk worden gesteld om deze bomen te behouden, hetgeen onder an- dere van invloed is geweest op de situering van de parkeervakken op dat gedeelte van de Binnenweg. Recent onderzoek heeft uitgewezen dat alle kastanjes op de "promenade op vier na zo slecht van kwaliteit zijn, dat rooien noodzakelijk is. Dit heeft zich al eerder gemanifesteerd in 1986, toen twee kastanjes om- waaiden. Het is echter gebleken dat het kunnen handhaven van de vier minder slech- te kastanjes een dermate nadelige invloed op de inrichting en gebruik van de Binnenweg heeft, dat vervanging van deze bomen ons inziens gewenst is. Wij stellen u dan ook voor om alle kastanjes te rooien en te vervangen door een royale platanenaanplant, zodat dit deel van de Binnenweg het "groene" karakter behoudt, iets wat mede door winkeliers als bewoners van de Binnenweg bijzonder op prijs wordt gesteld. De platanen worden zo geplant dat zij zo weinig mogelijk schade zullen ondervinden van rijdend en stilstaand autoverkeer. Het rooien van de grote kastanjes is, naast de aanbevelingen uit de fol- low-up evaluatie van de Binnenweg, aanleiding voor het aanpassen van de verkeerssituatie op het betrokken deel van de Binnenweg. Verder wordt voorgesteld de zeer kwetsbaar gebleken sierperen en -kersen op de kruising Julianalaan-Binnenweg te vervangen. De nog aanwezige bo- men worden gerooid en vervangen door 10 donkerbladige esdoorns van flink formaat. De kosten van het rooien van de kastanjes en sierperen en -kersen en het

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 1