GEWIJZIGD EXEMPLAAR 26 januari 1989 UITBREIDING BEVEILIGINGSINSTALLATIES BASISSCHOLEN Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede en het bestuur van de Stichting R.K. Onderxijs Heemstede verzoeken u medewerking te verlenen op grond van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor het uitbreiden van de electronische bevei1igings- apparatuur ten behoeve van haar basisscholen te Heemstede. Bij besluit van 30 oktober 1986 nr. 129 heeft u een krediet van 75.000,-- beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van electronische bevei1igingsapparatuur in de Heemsteedse basisscholen. De firma Lips Nederland B.V. heeft in de zomer van 1987 de bevei1igingsapparatuur aangebracht. Dit heeft tot gevolg gehad dat op de verzekeringspremie de grootst mogelijke korting wordt verkregen. De premie is nu vastgesteld op basis van de klasse "bewaakt" in plaats van "onbewaakt". Met ingang van 1 augustus 1988 stelt het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen gelden ter beschikking voor het aanbrengen van be- veiligingsapparatuur. Uit een onderzoek is gebleken dat de aangebrachte bevei1igingsapparatuur niet geheel overeenkomstig de nieuwe voorschnften is van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Het aanbrengen van de extra voorzieningen (voornamelijk înfra rood- detectie in alle gangen) is echter niet door de verzekeringsmaatschappij verplicht gesteld. In iedere school is de centrale doorgang beveiligd door middel van infra rood-detectie. Daarnaast zijn de ramen van gevoelige ruimten beveiligd. De bestaande bevei1igingsapparatuur voldoet wel aan de eisen om de premie vast. te stellen in de categorie "bewaakt". - 1 - Heemstede, 3 januari 1989 Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 1