I F IN 26 januari 1W9 AANOAAN VASTF GELHI TN INf'. Heemstede, 10 januari 1989 Aan de raad, Gelet op het hprpiken van de op grond van de Wet financiering laqere overheid toegestanp kasgeldlimietalsmede op de huidige situatie op de kapitaalmarkt is het gewenst een deel van de kortlopende schuld om te zetten in een vaste geldlening. Afgestemd op de in het afgelopen jaar opgetreden behoefte aan financiering met respectievelijk dag- en kasgeld, is een consolidatielening nodig vah f 5 mln. In het kader van de oer 1 januari jl. geldende overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten BNGinzake het pakket voor geïntegreerde dienstverlening - zie uw besluit van 22 december 1988, nr. 146 - is de gemeente gehouden deze lening bij de BNG te contra- cerentenzij elders ppn lening onder dezelfde voorwaarden kan worden aangetrokken waarvan het rendement minimaal 0,1% lager ligt. Van de BNG is de volgende aanbieding ontvangen: bedrag van de lening: I 5.000.000,-- koers: '00% looptijd: ?0 jaar rente: 6,86% (jaarcoupon) aflossingin 20 gelijke jaarlijke termijnen vervroegde aflossing: eerste 10 iaar niet toegestaan rente-aanpassing: na 10 jaar mogelijk door hank en geldnemer provisie en kosten geen. Bij aftasting van de markt is gebleken dat anderp qeldqevers niet in staat waren een offerte te doen met een rendement dat voldoet aan de binnen het raam van bovenvermelde overepnkomst geldende voorwaarde. Wij stellen u daarom voor met de aanbieding van de BNG in te stemmen door vaststelIing van een besluit overeenkomstig bijgaand ontwerp. Burnemeester en wethouders van HEEMSTEDf Dp secretaris, De burqemeester, A Ruiter l.s. O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 31