GW 26 januari 1989 11 GROOT ONOERHOUD MOLENTJE IN WANOELBOS GROENENDAAL Heemstede, 21 december 1988 Aan de raad, De molen in het wandelbos Groenendaal verkeert in zeer slechte staat van onderhoud; de uitvoering van groot onderhoud is dan ook opgenomen op lijst II (voorlopig geraamde kosten 150.000, Plan I In nauw overleg met de Stichting Molens Zuid-Kennemerland (S.M.Z.) is een plan opgesteld voor het restaureren van de molen. De S.M.Z. heeft hiervoor een rapport met bijbehorende tekening gemaakt deze stukken zijn voor u ter inzage gelegd. Kort samengevat bestaat het werk uit: 1. herstellen en bepleisteren van de stenen onderbouw; 2. slopen van de houten opbouw; 3. herbouwen van de houten opbouw inclusief gaande werk (wieken en as) 4. aanbrengen van een bliksembevei1igingsinsta11atie; 5. installeren van een koppel molensteentjes met bijbehorende assen- stelsel Volgens dit plan zouden dus alle houten onderdelen gekopieerd, c.q. in oorspronkelijke staat teruggebracht worden, waarna de molen zou kunnen draaien en malen. Aan de hand van het rapport en de tekening is aan twee molenmakers ge- vraagd offerte uit te brengen voor het restaureren van de molen. De totale kosten bedragen f 219.000,-- inclusief de kosten van het in- stalleren van de molensteen en inclusief omzetbelasting. Deze kosten zijn nader gespecificeerd op de voor u ter inzage gelegen bijlage I. Deze kosten zijn aanmerkelijk hoger dan de geraamde kosten op lijst II. Teneinde de kosten te drukken is getracht het niet specifieke molen- makerswerk (de houtconstructie tot en met de tweede stelling) onder te brengen bij een plaatselijke aannemer. De door hen uitgebrachte offerte bleek echter hoger dan de vergelijkbar offerte van de moienmakers.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 39