wo 23 februari 1989 RECONSTKUCTIE GLIPPER DREEF TUSSEN VAN HERLENVAART EN DR. J.R. THORBECKELAAN 18 Heemstede, 7 februari 1989. Aan de raad, In het voorjaar van 1987 is een ontwerp-herinrichtingsplan ontwikkeld voor de eerste fase en het eindplan van de reconstructie Glipper Dreef tussen Van Merlenvaart en Dr. J.R. Thorbeckelaan. Na een eerste bestuur lijke behandeling is dit ontwerp-herinrichtingsplan in maart 1987 voor- gelegd aan de bewoners en andere belangstellenden. Op basis van hetgeen op de inspraakavond en in schriftelijke reacties naar voren is gebracht zijn de ontwerp-herinrichtingstekeningen op enkele onderdelen aangepast en verwerkt tot een definitief plan voor de eerste fase en een eindplan Voor de uitvoering van de eerste fase, de gedeeltelijke aanleg van een fietspad aan de oostzijde en een verbetering van de oversteeksituatie bij de Belle van Zuylenlaan, heeft u op 7 mei 1987 een krediet beschik- baar gesteld. Het nu voorliggende definitief reconstructieplan is gebaseerd op het reeds ont.wikkelde eindplan en een na de uitvoering van de eerste fase nieuw ingemeten tekening van de bestaande situatie. Planbeschrijving. In grote lijnen bestaat het reconstructieplan uit de resterende aanleg van het vrijliggend fietspad aan de oostzijde en de aanleg van een aan de rijbaan aanliqgend fietspad aan de westzijde van de Glipper Dreef. Tevens vindt een reconstructie van de rijbanen plaat.s en een verbete- ring van de verkeerssituatie op de kruispunten van de Glipper Dreef met de Relle van Zuylenlaan en de Bosbeeklaan, de Aletta Jacobslaan en de Dr. Schaepinanlaan. Voor het autoverkeer is in iedere richting één rijstrook van 3.50 m. hreed beschikbaar. De rijbanen worden gescheiden door een t 5.00 m. mid donberm die wordt voorzien van eiken, onderbeplanting en waar mogelijk bosjos met o.a. krentebomen en dennen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 13