wo 23 februari 1989 18 De fietspaden zijn bij de kruispunten zover uitgebogen dat er voldoende opstelruimte voor één personenauto ontstaat. Het kruispunt Glipper Dreef - Bosbeeklaan wordt aan de westzijde volle- dig gereconstrueerd. Voor het creëren van een overzichtelijke kruising met korte en logische oversteken voor het fiets- en voetgangersverkeer is het rioodzakelijk de Bosbeeklaan te verleggen en aan te sluiten recht tegenover de Belle van Zuylerilaari. Hierdoor zal het aanwezige hek 10 m. in zuidelijke richting verplaatst worden. Het vervallen tracé van de Bosbeeklaan zal worden beplant. Door de ver- minderde levenskansen als gevolg van de verlegging van de Bosbeeklaan wordt op Groenendaals grondgebied een zevental bomen, alsmede de onder- beplanting, gerooid. T.b,v. een verkleining van het kruisingsvlak zal de Dr. Schaepmanlaan haaks op de Glipper Dreef aangesloten worden. Het uit asfalt bestaande fietspad aan de oostzijde wordt doorgetrokken tot voorbij deze kruising. Aan de westzijde van de Glipper Dreef is een aanliggend fietspad bestaan- de uit een tegelverharding geprojekteerd. Ter hoogte van de aansluiting met de Dr. Schaepmanlaan gaat deze strook over iri eeri vrijliggend fiets- pad. Voorgesteld wordt het gedeelte tussen de Dr. J.R. Thorbeckelaan en de Dr. Schaepmanlaan open te stellen voor fietsverkeer in twee richtin- gen. Op de resterende gazons die langs de westeiijka rijbaan zijn gele- gen nabij Meer en Berg, worden bosjes met krentebomen en dennen aange- plant. Vier aanwezige bomen zullen verplant worden. Het bitumentrottoir aan de westzijde tussen de Bosbeeklaan en de Dr. J.R. Thorbeckelaan wordt vervangen door een tegelverharding. In tegenstelling tot het in het oorspronkelijke eindplan vermelde is voor alle bushalten de mogelijkheid opgenomen oin in het kader van het in ontwikkeling zijnde abri-plan, nieuwe abri's te plaatsen. De riolering aan de westzijde wordt vervangen en aan de oostzijde een regenwaterafvoer gelegd. De bestaande rioolaansluiting nabij de kruising met de Dr. Schaepmanlaan en de betonnen leiding tussen de Dr. J.R. Thor- beckelaan en de Dr. Schaepmanlaan zullen vervangen worden. Het in de mid- denberm gelegen stamriool, welke dateert uit 1953, wordt op enkele plaat- sen gerepareerd. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 14