AP7 ?3 februari 1989 19 OPFNBAAR MAKEN FUNCTIES VAN RAADSLEDEN Heemstede, 7 februari 1989. Aan de raad, Volgens beleidsintentie 0 (subdoelstelling 1.12.03) maken de leden van uw raad openbaar welke functies zij, anders dan uit. hoofde van hun raads- 1idmaatschap, vervullen. De afdoening van deze zaak heeft gewacht op de op rijksniveau te nemen besluiten inzake openbaarmaking van nevenfuncties van personen die een openbaar ambt bekleden. Na veel discussie is thans komen vast te staan dat er geen verbod op het vervullen van nevenfuncties zal komen en dat er ook geen stappen zullen worden ondernomen die moeten leiden tot een anticumulatieregeling met betrekking tot inkomsten uit nevenfuncties. Wel wenst de mini'ster van Rinnenlandse Zaken blijkens zijn brief d.d. ?5 juli 1988 melding en openbaar maken van nevenfuncties van de leden van de Hoge Colleges van Staat, Commissarissen der Koningin, gedeputeer- denburgemeesters en wethouders. Voor wat burgemeesters en wethouders betreft aclit de minist.pr jaarlijks publikatie in gemeentel i jke publika- tiebladen aangewezen; daarbij moeten z.i. worden vermeld het tijdsbe- slag en de aanduiding "bezoldigd/niet bezoldigd". Een actuele lijst met nevenfuncties dient volgens de minister ter inzage te worden gelegd ter secretarie. Het gestelde in beleidsintentie 0 gaat verder dan de minister wenst, in die zin dat niet alleen van wethouders, maar ook van andere raadsleden de nevenfuncties openbaar moeten worden gemaakt. Wij stellen u voor ter uitvoering van deze intentie te bepalen dat de burgemeester een register zal (doen) bijhouden waarin voor elk lid van uw raad zijn of haar hoofdbetrekking en alle nevenfuncties worden aange- tekend. Een ontwerp-reglement met betrekking tot een dergelijk register doen wij u hierbij toekomen. In het ontwerp is geen bepaling opgenomen over het jaarlijks publiceren van nevenfuncties. O.i. kan volstaan worden met het jaarlijks bekend ma- ken van het gegeven dat het desbetreffende regist.er ter inzage ligt in het raadhuis. Wi.i stellen ons vonr deze publikatie te doen opnemen in de -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 17