GEWIJZIGD EXEMPLAAR 23 fehruari 1989 VASTSTELlING OVERSCHRIJOINGSUITKERING ONDERWIJZEND PERSONEEL W.B.O. 1989 - 1990 Heemstede, 7 februari 1989. Aan de raad, Op grond van artikel 49 van de Wet op het Basisonderwijs (W.B.O.) en het Besluit overschrijdingsuitkering onderwijzend personeel W.B.O., dat op dit artikel is gebaseerd, dient uw raad vöör 1 maart a.s. het aantal uren vast te stellen waarvoor méér onderwijzend personeel aan de open- bare basjsscholen is verbonden dan waarvoor het rijk ingevolge artikel 104 W.B.O. vergoeding wordt verleend. Dit aantal uren, tesamen met het aantal leerlingen aan de openbare ba- sisscholen op 16 januari j.l., vormt de maatstaf voor de doorbetaling aan het bijzonder onderwijs van de kosten die verbonden zijn aan het extra personeel Op basis van de thans bekende gegevens omtrent het aantal leerlingen op de openbare basisscholen zal het aantal boven de rijksnorm te geven klok uren per week in het schooljaar 1989 - 1990 14,5 bedragen. Voor de vaststelling van het aantal klokuren vakonderwijs voor het open- baar onderwijs is mede bepalend het maximum aantal leerlingen waaraan in verband met de beschikbare zaalruimte tesamen les kan worden gegeven. Vanaf 1 augustus 1988 bedraagt de oppervlaktenorm 7 m2 per leerling (Heroverweging lijst A nr. 6). Het aantal leerlingen in het openbaar onderwijs bedroeg op 16 januari j.l. 576, zodat het guotiënt als bedoeld in artikel 2.1 onder b van het Besluit overschrijdingsuitkering onderwijzend personeel W.B.O. 14^5. Voor een toelichting op deze berekening verwijzen wij naar de stukken die voor u ter inzage zijn gelegd. Vol ledigheidshalve verwijzen wij in verband met. de criteria ter bepaling van het aantal klokuren vakonderwijs voor de openbare basisscholen naar uw besluit van 29 april 1982, nr. 52. De besturen van de bijzondere scholen voor basisonderwijs hebben recht op een vergoeding van de gemeente voor de uitgaven voor onderwijzend per -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 1