wo 30 maart 1989 27 a, b AANKOOP EN EXPLOITATIE-OVEREENKOMST HERENWEG 4 Heemstede, 21 maart 1989. Aan de raad, Het landgoed "Eikenrode", Herenweg 4 tot voor kort in gebruik bij het Centraal Filmbureau van de Krijgsmacht, is door de Dienst der Domeinen, vertegenwoordigende de Staat der Nederlanden, aan de gemeente te koop aangeboden. Wij zijn van mening dat de landschappelijke, cultuurhistorische en wetenschappelijke waarden van het landgoed, zoals toegelicht in de voor u ter inzage gelegde notitie "Landgoed Eikenrode", behouden dienen te blijven en dat een goed beheer daarvoor noodzakelijk is. In dat verband biedt aankoop door de gemeente en het vervolgens afslui- ten van een exploitatie-overeenkomst met de nodige voorwaarden de meeste zekerheid. Behoudens uw instenming hebben wij met Domeinen overeenstemming bereikt omtrent de aankoop van het landgoed tegen een aankoopprijs en onder de voorwaarden zoals opgenomen in de voorlopige koopovereenkomst. Het vervolgens met Witkamp Beheer B.V. gevoerde overleg heeft geleid tot het afsluiten van de eveneens ter inzage gelegde exploitatie-overeen- komst. Naast de verkoop van het landgoed zijn hierin o.m. geregeld de on- derhouds- en instandhoudingsplicht, overdracht aan de gemeente van een als openbaar gebied te bestemmen terreingedeelte en de randvoorwaarden voor het realiseren van een nieuw woongebouw. Onder aanbieding van ontwerp-besluiten stellen wij u voor te besluiten tot aankoop van het landgoed "Eikenrode" en het aangaan van een exploita- tie-overeenkomst. Eén lid van ons college heeft zich uitgesproken tegen dit besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, A. Buiter, l.s. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 19