GW 30 maart 1989 32 KREDIETAANVRAAG T.B.V. DIVERSE NUTSWERKZAAMHEDEN Heemstede, 14 maart 1989. Aan de raad, Diverse delen van het hoog- en laagspanningsnet dienen om'uiteen- lopende redenen aangepast te worden en omvatten de volgende werk- zaamheden: A. Hoogspanningsstation Kanaalweg Het H.S. station Kanaalweg staat momenteel op het terrein van de firma De Jong en voedt het openbare laagspanningsnet. De heer De Jong heeft conform de mogelijkheid welke bij notariële akte is vastgelegd, de overeenkomst voor gebruik van de grond voor een H.S. station opgezegd. Dit impliceert het "verplaatsen" van het gemetselde station. Doordat de electriciteits-belasting van de firma Höcker sterk is afgenomen, is het compacte H.S. station-Höcker niet meer nodig en te gebruiken als vervanging voor het H.S. station Kanaalweg. Het bestemmingsplan "Haven" voorziet in de mogelijkheid aan de Kanaalweg een H.S. station te plaatsen. (Zie bijlage A1 t/m A4.) De plaats waar het nieuwe station wordt gesitueerd, betekent dat 1 parkeerplaats zal moeten worden opgeofferd. Tijdens de verplaatsing zal tevens de zeer oude laagspannings- kabel in de Kanaalweg worden vervangen. De kosten die hiermee gemoeid zijn bedragen 45.475, B. Hoogspanningsstation J.M. Molenaerplein Door de stijgende electriciteitsbehoefte van de bedrijven en winkels aan o.a. de J. van Goyenstraat kan niet meer worden vol- daan aan de verplichte levering van resp. 220V of 380V. De laagspanningsvoeding welke vanuit het H.S. station P. Hoog- straat plaatsvindt middels oude 3 x 35 1 x 25 mm2 kabels naar o.a. de laagspanningsverdeelkast op het J.M. Molenaerplein, zijn hiervoor niet toereikend. Hierdoor ondervinden ook de bewoners uit de omtiggende straten hinder doordat verlichting knippert en/of niet 100% brandt. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 31