GW 30 maart 1989 33 dat wat betreft het waterleidingbedrijf van Heemstede, gelet op de eerder vermelde technische afhankelijkheid van dit bedrijf ten op- zichte van Gemeentewaterleidingen van Amsterdam de wenselijkheid van toevoeging van eerstgenoemd bedrijf aan het distributiegebied van het Provinciaal Waterleidingbedrijf evenmin is komen vast te staan; - dat gezien de ligging van het distributiegebied van het bedrijf van Heemstede, opneming van dit bedrijf in de samen te voegen distribu- tiebedrijven van de gemeenten Zandvoort, Bloemendaal, Velsen en Haarlem mede in aanmerking komt". Aan het eerste plan van de provincie werd goedkeuring onthouden. Bij brief van 31 januari 1989 verzonden, 3 februari 1989, hebben Gede- puteerde Staten van Noord-Holland een nieuw ontwerp-plan tot reorgani- satie van de drinkwatervoorziening in Noord-Holland aan u toegezonden. Vöör 3 april a.s. kunnen bezwaren tegen dit ontwerp-plan schriftelijk ter kennis van Provinciale Staten worden gebracht. Ingevolge het plan wordt met de distributie van drinkwater in de ge- meente Heemstede het Waterleidingbedrijf Zuid-Kennemerland (WLZK) belast. De toewijzing van Heemstede aan WLZK betekent, dat de jarenlange samen- werking met het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf Amsterdam beëindigd wordt en dat een volledige verticale integratie van de watervoor- ziening (produktie en distributie van drinkwater in êén hand), een van de hoofddoelstellingen van de Waterleidingwet, niet bereikt zal worden. Met name om deze redenen zijn wij van mening, dat toewijzing van Heemstede aan het gemeentelijke waterleidingbedrijf Amsterdam de voor- keur geniet. Als argumenten voor toewijzing van Heemstede aan WLZK noemen Gedepu- teerde Staten: 1. democratische controle; Heemstede zal toetreden tot de gemeen- schappelijke regeling WLZK en daarin een bestuursplaats en mede- zeggenschap krijgen;

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 36