APZ 30 maart 1989 PROPORTIONELE AMBTSJURILEUMGRATIFICATIE 24 Heemstede, 14 maart 1989 Aan de raad, Vorig jaar is door de Minister van Binnenlandse Zaken een tijdelijke regeling getroTfen, op grond waarvan het mogelijk is aan burgemeesters die gebruik maken van de VUT-regeling, een proportionele ambtsjubileum- gratificatie toe te kennen. In een begeleidende brief, ons toegezonden door de Commissaris der Koningin, wijst de minister erop, dat het mede in verband met de ter zake voor onder meer het gemeentepersoneel bestaande mogelijkheden, billijk en verantwoord wordt geacht ten aanzien van de burgemeesters eveneens een dergelijke regeling te treffen. De minister doelt hierbij kennelijk op ëén van de mogelijkhedendie het College voor Arbeidszaken heeft aangegeven om in het kader van een afslankingsoperatie bij de gemeente toe te passen. Hoewel in onze gemeente een afslankingsoperatie niet direct aan de orde is, verdient het naar onze mening toch wel aanbeveling de propor- tionele gratificatie-maatregel te overwegen. Nog vrij recent is ten aanzien van politie-ambtenaren de mogelijkheid geschapen op 57-jarige leeftijd vrijwillig uit het arbeidsproces te treden. Wanneer zij hiervan gebruik maken, komen zij met ingang van de datum van ontslag in aanmerking voor de jubileumgratificatie, waarop zij bij voortduren van het dienstverband tot de 65-jarige leeftijd aanspraak zouden hebben gehad. Eenzelfde regeling geldt reeds jaren voor FLO-ers bij de politie. Voor wat de ons omliggende gemeenten betreft kan worden opgemerkt, dat de gemeenten BloemendaalHaarlem en Amsterdam al enkele jaren een proportionele gratificatie-maatregel bij vervroegde uittreding kennenin de gemeente Haarlemmermeer wordt invoering van een dergelijke maatregel overwogen. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 5