WE 25 mei 1989 AANSLUITING BIJ STICHTING BEROEPSEDUCATIE KENNEMERLAND/MEERLANDEN 50 Heemstede, 16 mei 1989. Aan de raad, Sinds juni 1987 is de Primair Beroepsgerichte Volwassenen Educatie (P.B.V.E.) in de regio IJmond ondergebracht bij de stichting Beroeps- educatie Volwassenen IJmond te Hoofddorp. In deze stichting participeren thans de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest. P.B.V.E. heeft tot doel volwassenen die moeilijk aan een baan kunnen komen een nieuw beroepsperspektief te bieden door het aanbieden van een door het bedrijfsleven erkende opleiding waarvoor in de regio arbeids- mogelijkheden bestaan. Bij brief d.d. 4 januari 1989 deelde de stichting Beroepseducatie Vol- wassenen IJmond mede het werkgebied uit te willen breiden met de regio's Zuid-Kennemerland en De Meerlanden. Voor de uitvoering van de P.B.V.E. is uitbreiding van het werkgebied ge- wenst omdat in de toekomst de P.B.V.E. zal moeten aansluiten op de regio- indeling van het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorzieningen. Met aansluiting van de in het verzoek genoemde gemeenten wordt hieraan voldaan. Tegen deelname aan genoemde stichting bestaat, gelet op het vorenstaande en de aangeboden statuten, geen bezwaar. Ingevolge artikel 5, lid 2, van de statuten vloeien uit deelname geen fi- nanciële verplichtingen voort dan nadat zulks wordt overeengekomen. Bekostiging van de stichting vindt plaats door het Rijk. 0p grond van artikel 6, lid 2a/artikel 1, lid 4 van de statuten dienen twee bestuursleden voor de regio Zuid-Kennemerland te worden aangewezen. Ingevolge de procedure bij de Gewestraad hebben wij, vooruitlopend op deelneming aan de stichting.de wethouder voor Welzijn en Maatschappe- lijke Zorg voorgedragen als kandidaat voor de funktie van bestuurslid regio Zuid-Kennemerland. De stukken liggen voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 81