7. UITKOMSTEN VAN HET OVERLEG 71 Overleg met de bevolklng Op 9 april 1986 is een informatie-avond betreffende het ontwerp-bestemmingspian gehouden. Hierbij waren circa 26 belangstellenden aanwezig. Op deze avond is aan de orde geweest de toekomstige bestemming van het terrein van de voormalige Nicolaas Beetsschool. Namens de huidige gebruikers van het pand is verzocht om aan dit pand de bestemming "maatschappelijke doeleinden" te geven. In verband met de onderkende behoefte aan parkeer- en speelruimte is voorgesteld schuinparkeren te laten plaatsvinden ter hoogte van het gebouw in de Bosboom Toussaintlaan en de Voorweg. De ruimte naast de peuterspeelzaal zou dan ingericht kunnen worden voor ondermeer groenvoorzieningen. Tenslotte wordt er op gewezen dat er door de huidige gebruikers investeringen zijn gepleegd om het gebouw geschikt te maken voor gebruik. Betreurd wordt het indien dit gebruik beperkt zou moeten blijven tot een periode van 3 jaar. Naar aanleiding van het bovenstaande kan het volgende opgemerkt worden. Op 24 juni 1982 stelde de gemeenteraad uitgangspunten vast welke in acht genomen moeten worden bij de verbetering van de Indische Wijk. Daarbij is ondermeer bepaald dat aan het terrein van de voormalige Nicolaas Beetsschool de volgende bestemmingen worden gegeven: spelen (sport), groen en parkeren (geen woning- bouw)In het onderhavige plan is dit nader uitgewerkt. Weliswaar zijn door de huidige gebruikers investeringen gepleegd om het gebouw geschikt te maken, doch het was deze gebruikers genoegzaam bekend dat sprake zou zijn van een tijdelijk onderkomen. Toegezegd is dat sloop van het pand niet zal plaatsvinden, c.q. een besluit daartoe niet genomen zal worden voordat de inspraak omtrent de herinrichting van deelgebied A, waar het terrein van de voormalige school deel van uitmaakt is afgerond. (Zie voorts onder 3 planbeschrijving) Voorts is een tweetal schriftelijke reakties ontvangen betreffende het ontwerp-plan. De eerste bevatte in grote lijnen de volgende opmerkingen: 1. De Indische Wijk is van oudsher een deel van de gemeente waar veel (vaak kleinschalige) bedrijvigheid voorkwam en nog aanwezig is. Deze wijk kan ondermeer mogelijkheden bieden voor jonge mensen die een kleinschalig bedrijf willen opzetten. Het ontwerp-bestemmingsplan miskent echter het karakter van deze wijk en beleromert de ontwikkeling hiervan. Dit blijkt ondermeer uit: het geven van de bestemming wonen aan panden die weliswaar als zodanig in gebruik zijn, doch in het verleden zijn opgericht en in gebruik waren als bedrijfsruimte - het niet onbeperkt toelaten van bedrijven uit de categorie 3; het niet geven van een dubbele bestemming aan panden die gebruikt kunnen en wellicht in de toekomst gebruikt gaan worden voor bedrijfs- of detailhandelsactiviteiten en uit het creëeren van een belenimering om panden met ondermeer de bestemming "bedrijven" volledig als zodanig in gebruik te kunnen nemen; - 81 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 137