wo 29 juni 1989 69 Deze regeling voor de uitbreiding van de woning is aangepast en heeft uitsluitend betrekking op de gronden met de bestemming "woondoeleinden" De overige opmerkingen hebben geleid tot aanpassing van de voorschriften. 17Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem e.o. Rij de voorschriften missen wij in artikel 1 (begripsbepalingen) een omschrij- ving van de volgende begrippen: kantoor, horeca, bedrijven, woning en maat- schappelijk objekt. Artikel 1 is uitgebreid met een definitie van het begrip "horecabedrijf". De begrippen woning en kantoor worden voldoende duidelijk geacht en be- hoeven geen nadere verklaring. Door de bij de voorschriften behorende Staat van Inrichtingen en de aldaar gegeven toelichting op het begrip "bedrijf", wordt ook dit voldoende duidelijk geacht. In het plan komt het begrip "maatschappelijke doeleinden" voor. Wat daaronder dient te worden verstaan, blijkt voldoende duidelijk uit hetgeen op grond van het bepaalde in Xid 2 van artikel 13 is toegestaan op de gronden met deze bestemming De plankaart wijkt minimaal in een tweetal gevallen van de werkelijke situ— atie afUitgaande van hetgeen in de toelichting is gesteld, ni. dat aXXe bestaande bedrijven ais zodanig bestemd zijn (dus ook de detaiihandeisbe- drijven) moet gekonstateerd worden dat op de noordwesteiijke hoeken van de Borneostraat met resp. de Sumatrastraat en de Ceiebesstraat wei detaiihandels- bedrijven gevestigd zijn (de fa. Dulk en A. v.d. Peet)doch op de plankaart als woning staan aangeduid. Wij vragen ons af of in het ontwerp-bestemmings- plan hiermee al geanticipeerd is op een situatie in de nabije toekomst, danwel dat er sprake is van een omissie op de plankaart. Indien dit laatste het geval isverzoeken wij u de plankaart voor het definitieve bestemmingsplan aan te passen. Genoemde panden zijn mede in gebruik voor detailhandelsaktiviteiten, zodat dit ook zal moeten blijken uit de bestemming voor deze panden. Aanpassing van de plankaart heeft plaatsgevonden. 18. Ondersteunlngsinstituut Noord-Holland In hoofdstuk vijf wordt uiteengezet op welke wijze de bevolking betrokken is geweest -en zal blijven- bij de herinrichting van de Indische Wijk. Op zich kan deze inspraakprocedure voldoende inzicht geven in de mate van (maatschap- pelijke) haalbaarheid van bovengenoemd plan. Hoofdstuk zeven zou dan echter de resultaten moeten bevatten van de inspraak- avonden met betrekking tot de herinrichting van de gehele Indische Wijk. Door het ontbreken van de resultaten van deze inspraakprocedurewaarbij aandacht besteed zou kunnen worden aan de door belanghebbenden naar voren gebrachte wensen met betrekking tot het totale herinrichtingsplan en wat daarmee is gedaanis een juiste beoordeling van de maatschappelijke uitvoerbaarheid op dit moment niet mogelijk. Hoofdstuk zeven zou op dit punt moeten worden aangevuld alvorens het plan ter visie wordt gelegd.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 144