APZ 29 juni 1989 BEZWAARSCHRIFT PROTESTANTS CHRISTELIJKE OUDEREN 'BOND, AFDELING HEEMSTEDE 74 Heemstede, 13 juni 1989 Aan de raad, In uw vergadering van 22 december 1988 heeft u het welzijnsplan 1989 vastgesteld. Tegen dit plan heeft het bestuur van de Protestants Christelijke Ouderen Bond, afdeling Heemstede bij schrijven van 19 januari 1989 bezwaar aangetekend. Het bezwaarschrift is om advies in handen gesteld van de commissie van de beroepschriften. Ter behandeling van het bezwaarschrift heeft de conmissie op 6 april 1989 een hoorzitting gehouden waarin reklamant in de gelegenheid is ge- steld zijn bezwaren mondeling toe te lichten. Het verslag van de hoor- zitting is voor u ter inzage gelegd. Op 6 juni 1989 heeft de commissie voor de beroepschriften zijn advies ter zake aan u uitgebracht. Ook dit advies ligt voor u ter inzage. De commissie adviseert u het bezwaar van reklamant tegen de hoogte van het subsidie in de organisatiekosten ongegrond te verklaren. Hoewel de commissie op zich reëel acht, dat met name-'bij een forse stijging van het aantal leden de organisatiekosten iets toenemen, is de commissie van oordeeldat het welzijnsplan 1989 met de nodige zorgvuldigheid is vastgesteld, waarbij reklamant vöôr de vaststelling van het plan voldoende gelegenheid heeft gehad bezwaren in te dienen tegen de hoogte van het aan hem te verlenen subsidie in de organisatiekosten. Mede gelet op de reeds jaren gevolgde subsidiesystematiek ten aanzien van sociaal-culturele instellingen, bestaat er naar de mening van de commissie geen aanleiding het welzijnsplan 1989 thans te wijzigen. Wellicht dat in het welzijnsplan voor 1990 met de forse ledenstijging van reklamant bij het vaststellen van het subsidie in de organisatie- kosten rekening kan worden gehouden. De commissie adviseert voorts ook het bezwaar van reklamant tegen het subsidie in de kosten van de vormings- en informatiemiddagen ongegrond te verklaren. De commissie acht het voornemen van reklamant om het aan- tal vorming- en informatiemiddagen belangrijk uit te breiden om op deze wijze de belangstel 1ing bij de leden voor het welzijnsgebeuren in - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 175