wo 29 juni 1989 75 FINANCIERING BOUW 12 WONINGWETWONINGEN RES NOVAPLEIN/FASE 2 Heemstede, 20 juni 1989 Aan de raad, In opdracht van Woningvereniging "Berkenrode" zullen 12 woningwetwoninger gebouwd worden, als onderdeel van de vervangende nieuwbouw op het Res Novaplein. Deze 12 woningen behoren tot fase 2 en maken deel uit van het noordoostelijke bouwblok, waarin tevens 28 bejaardenwoningen zijn ondergr bracht alsmede een kantoorruimte ten behoeve van het Maatschappelijk Werk. Ook bevindt zich in dit blok de onderdoorgang welke de verbinding van het plein met de Binnenweg vormt. Genoemde 28 woningen zullen worden gebouwd in de categorie "vrije sector met eenmalige bijdrage". Deze bijdrage zal 5.000,00 per woning bedra- gen. De start van de bouw is gepland in het voorjaar van 1990. De ter plaatse aanwezige oude woningen kunnen pas gesloopt worden nadat de huidige bewoners verhuisd zijn naar de dan gereed zijnde woningen uit fase 1. Als gevolg van het vervallen van de rijkscontra- garanties, met ingang van 1989, wordt geen budget acceptabele stichtings- kosten meer vastgesteld. Dit is vervangen door het normatief investerings volume, d.w.z. dat het rijk slechts aangeeft voor welk bedrag redelijk is om woningen te bouwen met een voldoende huur- en kwaliteitsniveau. Wel zal steekproefsgewijs door de provinciale directie volkshuisvesting worden nagegaan in hoeverre gemeenten nieuwbouwplannen realiseren welke voldoen aan genoemd criterium. De uitkomst hiervan dient uiteindelijk als beleids-analytisch gegeven voor het rijk. De stadsvernieuwingstoeslag is voor onderhavig project van toepassing, gelet op het feit dat gebpuwd wordt in een gebied met aaneengesloten be- bouwing die overwegend ouder is dan 50 jaar. Deze toeslag bedraagt bij aanvang 695,00 per woning, waarmee bij het bepalen van de jaarhuur rekening kan worden gehouden. De gemiddelde complexhuur, uitgaande van de thans geldende dynamische kostprijspercentage, is berekend op /589,60.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 179