wo 29 juni 1989 VERKEERSVEILIGHEIDSPLAN HEIMSTEDE 66 Heemstede, 13 juni 1989 Aan de raad, Op 24 september 1987 heeft u besloten actief mee te werken aan de "Actie -25%" uit het Meerjarenplan Verkeersveiligheid 1987-1991. Deze actie houdt een landelijke taakstelling in om het aantal letselslachtoffers in het verkeer in het jaar 2000 met 25% te verminderen. Ten behoeve van het voeren van een verkeersveiligheids- beleid is een verkeersveiligheidsplan (VVP) opgesteld, hetgeen wij u hierbij ter vaststelling aanbieden. In het VVP wordt als doel van het gemeentelijke beleid gesteld: - het verder terugdringen van het aantal (letsel)slachtoffers (objectieve onveiligheid); - het verminderen van de dreiging die van het verkeer uitgaat (subjectieve onvei1igheid) De verkeersvei1igheid wordt in het VVP, conform de landelijke beleids lijn, op drie fronten tegelijk aangepakt: - mens: onderwijs, voorlichting, wetgeving, naleving en handhaving; - voertuig: verkeerstoezicht; - weg: infrastructuur, onderscheid verkeersgebieden en verblijfsgebieden. In het VVP wordt de verkeersonvei1igheid beschreven met diverse aan- dachtsgebieden als invalshoek. Er worden voorstellen voor acties ge- formuleerd met betrekking tot beleid, voorlichting, verkeerstoezicht, organisatie, verkeerseducatie, objectieve verkeersonveiligheid en infrastructuur. De in het kader van de "Actie -25%" ontvangen premie is in een ver- keersveiligheidsfonds gestort. In dit fonds is 171.000,beschik- - 1

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 45