wo 29 juni 1989 69 Onder de kop "consolidatie" (onderdeel 3 van de plantoelichting) is vermeld dat het plan een overweqend consoliderend karakter heeft en dat dit betekent dat in zijn algemeenheid de bestaande situatie als richtlijn voor de bestemmingen heeft gediend. Alie bedrijven zijn dan ook, zoals wordt opgemerkt, bestemd en kunnen in hun huidige vorm worden voortgezet. Ook is het in beginsel toelaatbaar dat vestiging van aan categorie 1 en 2 gelijkwaardige bedrijven mogelijk is. Voort- zetting van de onderhavige drie bedrijven door een andere exploitant is eveneens toegestaan. De uitsterf regeling behelst slechts dat bedoelde bedrijven niet meer toegelaten zullen worden indien de exploitatie is stopgezet en zich ter plaatse eenmaal een bedrijf uit de categorieën 1 of 2 heeft gevestigd. Aan deze toch zeer uitgestelde beperking ligt ten grondslag dat voorkomen moet worden dat zich i conflictsituaties tussen bewoners van woningen en exploitanten van bedrijven voor kunnen doen. Hiermee wordt recht gedaan aan de belangen van beide partijen en niet slechts aan het belang van éën partij hetwelk het geval zou zijn bij een integrale toelating van categorie 3 bedrijven. ad b. Het is juist dat de Staat van Inrichtingen een dergelijke wijziging van categorieën niet kent. Het bestemmingsplan zelf biedt echter in de voorschriften de mogelijkheid, na een met waarborgen omklede procedure, onverlet de indeling op basis van de Staat van Inrichtingen, de mate van hinderlijkheid mede gelet op de bedrijfs- omvang nader te toetsen en te bepalen, om aldus met vrijstelling bedrijven uit een hogere categorie dan 1 en 2 toe te staan. Bovendien geldt deze regeling ook voor niet met name in de Staat van Inrichtingen genoemde bedrijven (zie art. 8 lid 5 en art. 12 lid 7)

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 61