MO 29 juni 1989 69 ad c. In de plantoelichting is gesteld dat de activiteiten van bedoelde drie bedrijven en de invloed op hun omgeving niet vergelijkbaar geacht kan worden met de overige categorie 3 bedrijven en dat als zodanig daarvoor een uitsterfregeling is opgenomen. De historische vestiging doet aan deze constatering niets af. Bedacht moet worden dat de mate van hînderlijkheid gekoppeld is aan zekere objectieve criteria, zoals de aanwezigheid en het gebruik van bepaalde stoffen, de mate en soort van verkeersaantrekkende werking, de "rd van de bedrijfsactiviteiten, etc. De stelling van reklamant dat van enige hinder of nadelige invloed op de omgeving geen sprake is, gaat voorbij aan deze criteria en is als zodanig van meer subjectieve aard. Het is de gemeenteraad die een bestemmingsplan vaststelt en dus daarmee, voorzover daarvan in onderhavige situatie overigens werkelijk sprake is, de keuze maakt tussen woongenot en werkgelegenheid, door de bestemmingsaanduidingen. ad d. Het vermeende economische nadeel is van theoretische c.q. hypothetische aard. Allereerst kan op grond van de uitsterfregeling het bedrijf worden voortgezet door een andere exploitant. Voorts kan niet voorzien worden of er te zijner tijd geen gegadigden met een bedrijf uit de gewenste categorie 1 of 2, of een daaraan gelijk te stellen bedrijf, zullen zijn. De kring van kopers is een abstract begrip omdat niet bepaald is wie dat zijn. De ruime hoeveelheid bedrijven vallende in de eerste twee categorieën van de Staat van Inrichtingen of daaraan gelijk te stellen bedrijven, biedt naar ons oordeel voldoende mogelijkheden bij een eventuele verkoop. Ook hier dient gewezen op het andere belang, namelijk dat van de omwonenden. Het zonder uitzondering toestaan van categorie 3 bedrijven kan t.o.v. de huidige situatie een reële vermeerdering van hinder doen ontstaan welke niet accep- tabel bevonden wordt. Ook volgens de gehanteerde begripsomschrij- ving zijn categorie 3 bedrijven niet in woonwijken, maar slechts - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 62