GW 31 augustus 1989 80 RENOVATIE DAK RAADHOIS OUDBOOW Heemstede, 6 juli 1989. Aan de raad, Aan het dak van het oude gedeelte van het raadhuis zijn de volgende ge- breken geconstateerd: - de koperen leihaken zijn zeer dun en op diverse plaatsen doorgesleten; hierdoor zijn leien uit het pakket gegleden; dit kan gevaar opleveren voor passanten en veroorzaakt bovendien lekkage en vervolgschade aan dakhout en goten; - in het verleden zijn reparaties uitgevoerd met blauwe i.p.v. rood- paarse natuurleien, zodat een lappendeken is ontstaan; - de hoekkepers zijn niet ingedekt met lood, hierdoor is lekkage ontstaan, welke provisorisch is verholpen d.m.v. kitten; desondanks watert het dak op diverse plaatsen in; - het lood is op diverse plaatsen slecht. Wij stellen u voor het dak te laten renoveren. De werkzaamheden zullen bestaan uit: - de leipannen dakbedekking van alle dakvlakken opnemen, de dakvlakken schonen en de leien uitsorteren voor hergebruik; - de dakvlakken west, noord en zuid met de uitgesorteerde leien herleggen en vastzetten d.m.v. roestvrijstalen leihaken; de oostzijde (=voor- schild) herleggen met nieuwe natuurleien; - alle loodwerken vernieuwen. De kosten worden geraamd op 67.000,-- incl. BTW. De financiering van dit benodigde krediet kan als volgt plaatsvinden. Voor de renovatie van het klokketorentje is bij uw besluit d.d. 21 augustus 1987 een krediet beschikbaar gesteld van i 184.000,--. De totale kosten bedroegen 178.500,--, zodat van dit krediet 5.500,-- resteert. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 13