WE 31 augustus 1989 ENERGIEVERBRUIK BASISSCHOLEN 77 Heemstede, 1 augustus 1989 Aan de raad, Gedurende de afgelopen wintermaanden heeft er naar aanleiding van de jaarlijkse overschrijding van de energiekosten ten opzichte van de rijks- vergoeding bij de openbare en bijzondere basisscholen in Heemstede een onderzoek plaatsgevonden naar het energieverbruik. Dit onderzoek heeft het volgende tot doel gehad: - inzicht krijgen in de kosten van het energieverbruik en de afwijking van de Londo-vergoeding; - het zoeken naar mogelijkheden om de energiekosten binnen de Londo-norm te laten vallen in die gevallen waar overschrijding optreedt; - het aandragen van mogelijkheden om het energieverbruik te verminderen; - een aanzet geven tot het invoeren van een nader te bepalen vorm van energiebeheer. Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat het energieverbruik voldoende interesse heeft bij het merendeel van de directeuren van de basisscholen. De scholen zijn in meerdere of mindere mate voorzien van geavanceerde regelapparatuur welke ingesteld of geprogrammeerd dient te worden om verspi11ing te voorkomen. De kennis hiervoor is dikwijls niet voldoende aanwezig. Hetzelfde geldt voor goede bedieningsinstructies. Het herkennen van storingen welke niet tijdens de bezettingstijd gevolgen hebben, vindt toeval1igerwijs plaats. Het onderhoud en eventuele reparaties worden volledig toevertrouwd aan een installateur zonder dat er sprake is van enige controle of prioriteit. Het verhuren van ruimte wordt niet getoetst op een eventueel verhoogd energieverbruik. Over het algemeen zijn de gebouwen matig geïsoleerd (spouwmuur- en soms dakisolatie)

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 1