WE 31 augustus 1989 77 Door een wijziging van de electriciteitstarieven (met ingang van 1-1-89 vallen genoemde scholen niet ineer onder het grootverbruikerstarief zullen de energiekosten dalen. Ondanks deze tariefswijziging blijft er voor de Crayenesterbasisschool een tekort van circa 2.068,en voor de Voorwegbasisschool een tekort van circa 4.000,-- per jaar bestaan t.o.v. de Londo-vergoeding. Gezien de grote besparing welke gerealiseerd dient te worden, kan niet worden volstaan met alleen het stimuleren van de gedragswijziging. Om een overschrijding van de electriciteitskosten te vermijden, dient de verlichtingsinstallatie in beide scholen ingrijpend gewijzigd te worden. Voor het aanpassen van verlichtingsinstallaties kan een subsidie worden aangevraagd bij de minister van Economische Zaken. De normen die gehan- teerd worden om voor subsidie in aanmerking te komen, zijn echter voor de Crayenesterbasisschool en de Voorwegbasisschool niet haalbaar. Crayenesterbasisschool Om tot een electriciteitsverbruik te komen dat binnen de Londo-vergoeding valt, dient er een investering van 30.000,-- te worden gepleegd. Voor dit investeringsbedrag worden de armaturen achter de koven ver- wijderd en de armaturen in de lokalen vernieuwd. Oe gangen worden voor- zien van directe verlichting aan het plafond. De bestaande koven worden niet verwijderd om de kosten voor schilderwerk te voorkomen. Op deze wijze kan een besparing van 6.000,-- per jaar op energiekosten worden gerealiseerd. De Londo-vergoeding voor het vervangen van armaturen voor de gehele school bedraagt, wanneer het afschrijvingstermijn Londo volledig is ver- streken, 34.000,--. Het merendeel van de armaturen dateert uit 1961. Tijdens de laatste renovaties is zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande armaturen. Dit betekent dat de verlichtingsinstallatie ouder is dan 25 jaar (af- schrijvingstermijn Londo) en dat de Crayenesterschool aanspraak maakt op de volledige Londo-vergoeding ad 34.000, - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 3