WE 31 augustus 1989 77 Voorwegbasisschool Om tot een electriciteitsverbruik te komen dat binnen de Londo-ver- goeding valt, zou een investering van 40.000,- moeten worden gepleegd. De Londo-vergoeding voor het vervangen van armaturen voor de gehele school bedraagtwanneer het afschrijvingstermijn Londo volledig is verstreken 27.500, Df armaturen zijr, deels 18 jaar oud en deels 8 jaar oud. Op grond hiervan maakt de Voorwegschool aanspraak op een gedeeltelijke vergoeding nl 17.000,- (d.i. overeenkomstig partiële medewerking ex art. 74 WBO t.b.v. het bijzonder basisonderwijs). Er za1 nader worden onderzocht welke voorzieningen voor een bedrag ad s 17.000,- kunnen worden aangebracht om een maximale besparing te realiseren. De besparing genoemd in het rapport ad 4.000,-- is echter niet haalbaar. Het vernieuwen van verlichtingsarmaturen betreft technisch onderhoud. De gemeente ontvangt hiervan via het rijk het vergoedingsstelsel basis- onderwijs een vergoeding via de post "andere voorzieningen". De kosten m.b.t. de Crayenesterbasisschool ad 30.000,-- en de Voorweg- basisschool ad 17.000,-- dienen ten laste te worden gebracht van de hiervoor ingestelde reserve. Wanneer de besturen van de bijzondere basisscholen energiebesparende maatregelen wensen te treffen, kunnen zij een aanvraag ingevolge art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs indienen. Uitgangspunt hierbij is dat de bestaande voorziening dient te zijn afgeschreven overeenkomstig de Londo-normen. - 4

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 4