WE 28 september 1989 VERVANGENDE RUIMTE PEUTERSPEELZAAL "DE WATERHOENTJES" IN RIVIERENWIJK 88 Heemstede, 12 september 1989 Aan de raad, Als gevolg van de beslissing om het nieuwe kinderdagverblijf onder te brengen in de voormalige kleuterschool "De Waterhoentjes" aan de Reggelaan, dient de hierin gevestigde peuterspeelzaal van de Stichting Peuterspeelgroep Heemstede naar een andere locatie te verhuizen. Voorstellen om de peuterspeelzaal onder te brengen in de Geleerdenwijk zijn op grote tegenstand gestuit van het bestuur van genoemde stichting en van de ouders van de kinderen die thans gebruik maken van deze voorziening. Naar aanleiding hiervan hebben wij een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden van een vervangende ruimte voor genoemde peuterspeel- zalen in de Rivierenwijk. Hierbij is ons duidelijk geworden, dat huis- vesting van de peuterspeelzaal in een reeds bestaande accommodatie, bij gebruik aan een voor dit doel geschikte ruimte in de wijk, niet mogelijk is. In verband hiermee zijn wij tot de slotsom gekomen, dat als enig alter- natief overblijft de realisatie van een nieuwe voorziening. Onze voorkeur gaat hierblj uit naar een semi-permanente voorziening in de vorm van z.g. "units", die als voordeel hebben, dat zij snel ge- plaatst kunnen worden en weer verwijderd kunnen worden als dit, bijv. als gevolg van een afnemende behoefte, nodig wordt geacht. Wij stellen u voor genoemde voorziening te plaatsen op het voorterrein van de voormalige kleuterschool aan de Reggelaan. Deze locatie komt naar onze mening het meest in aanmerking, omdat hier op grond van het voor dit gebied geldende bestemmingsplan een snelle afgifte van de bouwvergunning mogelijk is, waardoor de verhuizing van de peuterspeelgroep per 1 november a.s. te realiseren is en de start van het kinderdagverblijf per 1 januari 1990 niet in gevaar komt. Met betrekking tot het verkrijgen van genoemde accommodatie stellen

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 25