28 september 1989 wij u voor over te gaan tot de aankoop van gebruikte units van enige jaren oud. Deze units zijn kwalitatief niet veel minder dan nieuwe, maar hebben het voordeel in de aanschaf voordeliger te zijn. De mogeüjkheid tot huur wijzen wij af, omdat naar onze mening langer dan 4 jaren van voorzlenln9 gebruik gemaakt zal moeten worden en in dit geval het aankopen van de units voordeliger is dan huren. De kosten voor de aanschaf en plaatsing van de units met een totale oppervlakte van ca. m en ingencht overeenkomstig de voor peuterspeelzalen geldende normen, zullen 121.000,- bedragen. Voorts dient rekening te worden gehouden met het feit, dat de beschik- bare rmmte met voldoende is om een buitenspeelterrein voor zowel het kinderdagverblijf als de peuterspeelzaal te realiseren. In verband hiermee zal een klem deel van het naastgelegen openbare speelterrein voor dit doel moeten worden benut en zullen als gevolg hiervan de hek- werken ter plaatse moeten worden aangepast. Bovendien zullen kosten moeten worden gemaakt voor de inrichting van de buitenspeelterreinen (plaatsing zandbakken) en de aanpassing van het bestaande straatwerk. Deze bijkomende kosten worden geraamd op 26.000, De totale kosten voor het realiseren van een vervingênde ruimte voor de Peuterspeelzaal komen hierdoor op 147.000,-. Wij stellen u voor een krediet ter grootte van dit bedrag beschikbaar te stellen. Uit- gaande van een afschrijvingstermijn van 25 jaren en een rente van 7,5% bedragen de lasten voor het eerste jaar 16.905,-, welke naar onzê mening zullen worden opgenomen in de huursom en in rekening worden ge- bracht bij de Stichting Peuterspeelgroep Heemstede. Dit laatste zal wel tot gevolg hebben, dat het jaarlijks subsidie aan de stichting ver- hoogd moet worden. Uitgaande van het vervallen van de huursom voor de huidige accommodatie (ad 1.000,-) zal deze verhoging in 1990 15.905,- bedragen. In verband hiermee stellen wij u voor het budget v°or het sociaal-cultureel werk ingaande 1990 met dit bedrag te verhogen. De extra subsidielasten in 1989 ad 2.500,- zullen binnen het voor dat Jaar beschikbare budget kunnen worden opgevangen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W. van den Berg. q.r. van den Bosch_ ur

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 26