IDB 28 september 1989 VERNIEUWEN VAN GELUIDSINSTALLATIES EN VERLICHTING IM RAADZAAL EN BURGERZAAL 89 Heemstede, 12 september 1989 Aan de raad, De geluidsinstallaties in de raadzaal en burgerzaal van het gemeentehuis vertonen ernstige gebreken. De installaties, welke bij de nieuwbouw in 1973 zijn geTnstalleerd, gaan bij een geringe volume-aanpassing rond- zingen. Ook de hoogfrequentheid laat te wensen over als gevolg waarvan radio-uitzendingen over de installaties zijn mee te beluisteren. Na onderzoek is gebleken dat deze gebreken in verband met de ouderdom van de installaties en als gevolg van het niet meer voorhanden zijn van onderdelen niet meer zijn te herstellen. De voorzieningen zijn der- halve niet meer bedrijfszeker en vervanging is noodzakelijk. In de raadzaal dienen de bedrading, de luidsprekerunits in het plafond en de tafelmicrofoons te worden vervangen, terwijl de versterker moet worden vernieuwd en bij de plaats van de raadsverslaggever worden op- gesteld. Tevens dienen uitkoppelmogelijkheden voor bijvoorbeeld de pers en een ringleiding voor gehoorgestoorden te worden aangelegd. In de burgerzaal zullen drie luidsprekerzuilen moeten worden aangebracht en nieuwe aansluitingen in de muren t.b.v. de zaalmicrofoons moeten worden gemonteerd. Voorts moet ook hier de versterker worden vervangen en een verplaatsbare discussie-installatie van goede kwaliteit worden aange- schaft. Ook de verlichting in de raadzaal dient in verband met de brandveilig- heid te worden vernieuwd. De warmte-ontwikkeling in het armatuur heeft de bedrading en de fittingen in de loop der jaren zodanig aangetast dat reeds tot tweemaal toe kortsluiting is ontstaan. In verband hiermee is het noodzakelijk op korte termijn nieuwe armaturen te doen monteren. Het thans verkrijgbare verlichtingsmateriaal maakt het mogelijk dat een betere 1ichtverdeling wordt verkregen en dat gelijktijdig het energie- verbruik van 4000 watt wordt teruggebracht naar 1750 watt. Hierdoor zal ook de warmte-ontwikkeling in de zaal drastisch kunnen worden beperkt.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 29