wo 28 september 1989 BEHEER WANDELBOS GROENENDAAL 90 Heemstede, 5 september 1989. Aan de raad, In uw vergadering van 28 april 1988 is besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden de kosten van het beheer van het wandel- bos Groenendaal te beperken. Hiertoe is in november 1988 een nota opgesteld, waarin een aantal maat- regelen was opgenomen om dit doel te bereiken. Naast de kostenbesparing speelde in de nota tevens een belangrijke rol het mogelijk invoeren van een ecologisch c.q. natuurtechnisch beheer: Groenendaal krijgt hierdoor het aanzien van een bos en niet van een park. In de nota werden tevens mogelijkheden aangedragen als het invoeren van een wandelkaart en een aanlijngebod voor honden. Wij hebben ons gereserveerd opgesteld t.o.v. laatstgenoemde maatregelen, doch overigens in principe ingestemd met de nota. De periode vanaf november j.l. is gebruikt om een aantal zaken nader uit te zoeken. De personele consequenties hebben onderdeel uitgemaakt van een totaal reorganisatie-onderzoek van de afdeling groenvoorziening, welk onderzoek zich in een laatste fase bevindt. Wij hebben in dat kader reeds ingestemd met een organisatiemodel waarbij rekening is gehouden met de invoering van natuurtechnisch beheer. De mogelijk nieuwe beheersvorm en met name de eventuele maatregelen zoals hierboven weergegeven hebben aanleiding gegeven tot vele reacties van de Heemsteedse bevolking. Een op 5 juni j.l. georganiseerde informatie-avond werd zeer goed bezocht: 200 belangstellenden. In dit stadium dient besluitvorming plaats te vinden m.b.t. de te kiezen beheersvorm en de dan te volgen procedure. Wij stellen u voor te kiezen voor de vorm van natuurtechnisch beheer onder de volgende kanttekeningen: a. deze beheersvorm komt tegemoet aan de eerder genoemde nota "beperken kosten beheer wandelbos Groenendaal" b. deze beheersvorm kan niet anders dan geleidelijk worden ingevoerd; c. er dient extern een gedetailleerd beheersplan opgesteld te worden, waaromtrent met betrokken vertegenwoordigers van het provinciaal

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 33