wo 28 september 1989 84 EXPLOITATIE-OVEREENKOMST "BEUKENRODE" Heemstede, 12 september 1989 Aan de raad, Op 12 juli deden wij u onder nr. 81 een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met betrekking tot het in bouwexploitatie brengen van het terrein van de voormalige metaalgieterijen aan de Herenweg. Wij hebben dit voorstel teruggenomen toen de Bouw- en Exploitatie Maatschappij Beukenrode B.V. verklaarde niet te kunnen instenmen met de tekst van de te sluiten overeenkomst; dit betrof met name de in artikel 3 opgenomen bepalingen. Zoals met Beukenrode vooraf was overeengekomen, bevat dit artikel de bepaling dat Beukenrode voor eigen rekening de bodemsanering zal uit- voeren en dat de gemeente in geen geval daarin op enige wijze zal bijdragen. Beukenrode had de bodemsanering aangemeld bij de provincie om zodoende in aanmerking te komen voor een subsidie in de kosten van sanering. De wettelijke regeling waarop deze subsidie is gebaseerd - de Interim- wet Bodemsanering - voorziet in een gemeentelijke bijdrage aan de te verlenen subsidie. Beukenrode baseert de weigering om de overeenkomst te tekenen op de stelling dat de gemeente zich niet aan die wettelijke plicht kan ont- trekken door het opnemen van het genoemde artikel 3 in de overeenkomst Inmiddels is door de Staat tegen Beukenrode een procedure bij de recht bank te Haarlem gestart, waarin is gevraagd om vast te stellen dat Beukenrode geen recht kan doen gelden op enige subsidie op grond van de Interimwet Bodemsanering en wel omdat Beukenrode daardoor onge- rechtvaardigd verrijkt zou worden. Deze procedure loopt nog steeds. Ondanks de kontakten die er in de tussenliggende tijd zijn geweest tussen de gemeente en Beukenrode, zijn de wederzijdse standpunten niet gewijzigd. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 3