Artlkel 3: rechfvorm *n b««tuur. 1. Er is een openbaar lichaam genaamd "Regionale Brandweer Zuid- en Midden- Kennemerland"Het is gevestigd te Haarlem. 2. Het bestuur van het openbaar lichaam bestaat uit de volgende organenhet algemeen bestuur, het dagelijks bestuur en de voorzitter Artlkel 3: doel. Het 1ichaam heeft tot doel door samenwerking der gemeenten een zo doelmatig mogelijk georganiseerde en gecoördineerde brandpreventie, brandbestrijding en hulpverlening bij ongevallen en rampen te bewerkstelligen Hoofdstuk II: Taken en bevoegdheden. Artikel 4: taken en bevoeodheden. Om het in artikel 3 gestelde doel te bereiken komen het bestuur de volgende taken en bevoegdheden toe: a. Het instellen en instandhouden van een regionale brandweeralarmcentrale bhet aanschaffen en beheren van gemeenschappelijk materieel c. het benoemenschorsen en ontslaan van de commandant en het overige personeel van de regionale brandweer en het vaststellen van een instructie voor het personeel; dhet beschikbaarstellen van personeel en materieel voor de bestrijding van grote branden en van de gevolgen van ongevallen en rampen; ehet voorbereiden van de coördinatie bij de rampenbestrijding f. het voorbereiden van de organisatie voor het optreden van de brandweer in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden en het regelen van de operationele leiding bij de rampenbestrijding; g. het verzamelen en evalueren van gegevens ten behoeve van de waarschuwing en alarmering van de bevolking in geval van een ramp of van ernstige vrees voor het ontstaan daarvan h. het waarschuwen van de bevolking door middeX van het sirenenet, het verkennen van gevaarlijke stoffen en het verrichten van ontsmetting; i. het adviseren van de gemeentebesturen op het gebied van de brandpreventie j. het adviseren van de gemeéntebesturen terzake van voorberei dende maatregelen op het gebied van de brandbestrijding en -beperking in bepaalde objecten; k. het adviseren van de gemeentebesturen over het aanschaffen van materieel een en ander overeenkomstig de in de gemeenscha pelijke regeling neergelegde regels. 1. het verzorgen van oefeningen met het oog op het optreden in groter verband; m. het verzorgen van opleidingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 109