Artikel 31: 1. De voorzitter vertegenwoor'digt het samenwerkingsverband in en buiten rechte. 2. Hij kan deze vertegenwoordiging opdragen aan een door hem schriftelijk aangewezen gemachtigde. 3. Zo een geding wordt gevoerd tegen of een rechtshandeling gepleegd met een rechtspersoon die door de voorzitter wordt vertegenwoordigd c.q. tot wiens bestuur hij be- hoort, wordt het samenwerkingsverband vertegenwoordigd door een ander door het dagelijks bestuur aan te wijzen lid van dat bestuur, ook indien door de tegenpartij alsnog een andere vertegenwoordiger mocht zijn aangewezen 4. Het samenwerkingsverband kan bij de vertegenwoordiging in en buiten rechte slechts worden verbonden indien en voor zover daarbij gehandeld wordt krachtens een geldend besluit van het daartoe bevoegd orgaan van het samenwer- kingsverband Paraaraaf 3: Polltleke controle: inlichtingen. verantwoordinq en teruaroeping. Artikel 22: Het algemeen bestuur, het dagelijks bestuur en de voorzitter verstrekken aan de raden van de gemeenten alle inlichtingen die door een of meer leden van die raden worden verlangd, en wel op de volgende wijze: a. het verzoek om inlichtingen moet schriftelijk bij de voorzitter worden ingediend door een of meer leden van de raden van de gemeenten; b. wanneer het betreft een verzoek om inlichtingen inzake de uitoefening van bevoegdheden door het algemeen bestuur en/of het dagelijks bestuur, wordt het schrifteiijk ant- woord vastgesteld in de eerstvolgende vergadering, danwel binnen vier weken na ontvangst van het verzoek door het dagelijks bestuur, en terstond door de voorzitter aan het algemeen bestuur, de raden van de gemeenten en de indie- ners van het verzoek medegedeeld; c. in geval het een verzoek om inlichtingen betreft inzake de uitoefening van bevoegdheden door de voorzitter wordt het schriftelijk antwoord binnen vier weken na ontvangst door hem aan de raden van de gemeenten en de indieners van het verzoek medegedeeld; d. in spoedeisende gevallen, zulks ter beoordeling van de voorzitter, kan deze onverminderd het bepaalde onder b. van dit artikel, een voorlopig antwoord schriftelijk verstrekken, onder voorbehoud van bekrachtiging door het dagelijks bestuur. Artikel 23: 1. Het algemeen bestuur, het dagelijka bestuur en de voorzitter geven aan de raden van de gemeenten ongevraagd alle informatie die voor een juiste beoordeling van het door deze besturen gevoerde en te voeren beleid nodig is 2. Alle voorstellen aan en besluiten van het algemeen bestuur worden in afschrift gezonden aan de raden van de gemeenten, zulks gelijktijdig met verzending aan de leden van het algemeen

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 115