6. De burgemeester doet de voorzitter mededeling van een verzoek, als bedoeld in het vijfde lid. 7. De commandant of diens plaatsvervanger van de om bijstand gevraagde gemeentelijke brandweer kan deze bijstand slechts weigeren, indien in het gebied van de betrokken gemeentelijke brandweer geen personeel en materieel voor bijstand meer aanwezig is en in geval van overmacht. 8. De bijstand vragende gemeentelijke brandweer is niet aansprake- lijk voor enige schade welke tijdens, danwel ten gevolge van de bijstand door de bijstandverlenende gemeentelijke brandweer wordt geleden of aan derden wordt toegebracht, tenzij er sprake is van grove schuld of opzet van de zijde van eerstge- noemde gemeentelijke brandweer. 9. De bijstand wordt beëindigd door een daartoe strekkend besluit van degene, belast met de operationele leiding. 10.Voor bijstand in regionaal verband worden geen andere kosten in rekening gebracht dan voor het gebruik van bijzondere blusstof fen ArtikeX 40: operatlonele leidina. 1. In geval van rampen, dreigende rampen of andere buitengewone omstandighedenwelke de gemeentegrenzen overschrijdenwordt de commandant van de regionale brandweer belast met de operationele leiding over de aan de rampbestrijding daadwer- kelijk deelnemende diensten en organisatiestenzij de betrokken burgemeester op grond van artikel 11 tweede lid van de Rampenwet of de commissaris van de Koningin op grond van artikel 12 van de Rampenwet een andere voorziening tref t 2. Met betrekking tot de uitoefening van de operationele leiding wordt de commandant bijgestaan door een operationele staf, alsmede de nodige sectorcommandos 3. Het algemeen bestuur stelt regels vast betreffende de samen- stelling, de taak, de bevoegdheden en de werkwijze van de operationele staf en de sectorcommandos Hoofdstuk VI: rinanclile bepalinaen. Artikel «1; financieel beheer. 1. Het algemeen bestuur stelt regels vast omtrent het beheer van de geldmiddelen en de inrichting van de financiële administratie onder goedkeuring van gedeputeerde staten. 2. In deze regeling worden ondermeer bepalingen opgenomen ter zake van: ade wijze waarop de invordering van alle ontvangsten en de inkomsten plaatsvindt en de wijze, waarop alle betalingen en uitgaven worden gedaan. b. de inrichting van de begroting en de financiële administra- tie; c. de verzekering van de gelden tegen benadellng door eigen personeel en door anderen; d. het beleggen van de overtollige kasgelden. 3. Een exemplaar van de in het eerste lid bedoelde regels wordt binnen veertien dagen nadat deze zijn vastgesteld, ter kennisneming toegezonden aan de gemeenten.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 119