ArUfc*! 46; rtK«nlnflr 4. Het algemeen bestuur stelt voor 1 juli voorafgaande aan het dienstjaar de meerjarenbegroting en de jaarlijkse begroting vast 5. Binnen een maand nadat de jaarlijkse begroting is vastge - steld, wordt deze ter goedkeuring voorgelegd aan gedeputeerde staten. De toelichting, de in het tweede lid van dit artikel bedoelde schriftelijke bezwaren en de beslissing van het algemeen bestuur terzake worden met de begroting meegezonden. 6. Van het vaststellen van de begroting door het algemeen bestuur en de beslissing van gedeputeerde staten omtrent de goedkeuring wordt binnen een maand mededeling gedaan aan de gemeenteraden 7. Op het wijzigen van de begroting zijn de leden van dit artikel van overeenkomstige toepassing met uitzondering van de in het eerste en vierde lid van dit artlkel genoemde data. 8. Voorts zijn de artikelen 246 tot en met 248a van de gemeentewet van overeenkomstige toepasslng. 1. Het dagelijks bestuur legt zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk voor 1 mei van elk jaar, aan het algemeen bestuur verantwoor ding af van het financieel beheer in het afgelopen dienstjaar, onder overlegging van de door de penningmeester aangeboden rekening van baten en lasten en van de kapitaalinkomsten en kapitaaluitgaven over dat jaar. De rekening wordt vergezeld van een uitvoerige toelichting op de posten, een beredeneerd verslag van de werkzaamheden over het rekeningsjaareen verslag van een onderzoek naar de deugdelijkheid van de rekening, ingesteld door de door het algemeen bestuur aan te wijzen deskundige, bedoeld in artikel 48 van deze regeling en een berekening van de door de gemeenten overeenkomstig artikel 49 van deze regeling te betalen bijdragen. 2. De ontwerp-rekening wordt binnen veertien dagen nadat deze aan het algemeen bestuur is aangeboden aan de gemeenteraden toegezonden 3. Binnen een maand na toezending van de in het tweede lid bedoelde bescheiden kunnen de gemeenteraden hun bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan het algemeen bestuur. 4. Het algemeen bestuur onderzoekt de ingediende bezwaren. Alvorens de rekening voorlopig vast te stellen, neemt het algemeen bestuur, na overleg met de gemeente die de bezwaren heeft ingediend, een gemotiveerde beslissing over de ingediende bezwaren. Deze beslissing wordt onverwijld schriftelijk medegedeeld aan de betreffende gemeenteraad 5. Het algemeen bestuur stelt voor 1 juli van elk jaar de rekening voorlopig vast en zendt deze aan gedeputeerde staten ter vaststellingDe in het eerste lid bedoelde stukken, de in het derde lid bedoelde schriftelijke bezwaren en de beslissing van hét algemeen bestuur terzake worden met de rekening meegezonden 6. Van de voorlopige vaststelling van de rekening door het algemeen bestuur en de beslissing van gedeputeerde staten oratrent de vaststelling van de rekening van baten en lasten wordt binnen een maand aan de gemeenteraden schriftelijk mededeling gedaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 121