Artikel 49: verdelina van baten en laaten. 1. De algemene kosten van het samenwerkingsverband worden gedragen door alle gemeenten naar rato van het inwonertal op 1 januari van het jaar, voorafgaande aan dat waarover de kosten worden berekend 2. Onder algemene kosten worden die kosten verstaan, welke niet in gevolge het vierde lid van dit artikel kunnen worden aangemerkt 3. De specifieke kosten worden gedragen door de gemeenten die van de voorziening en diensten, waarvoor die kosten zijn gemaakt, gebruik hebben gemaakt en wel -zoveel mogelijk- in de mate waarin zulks geschiedde. 4. Onder specifieke kosten worden in beginsel die kosten verstaan, die niet in redelijk gelijke mate ten behoeve van alle gemeenten zijn gemaakt. Het algemeen bestuur bepaalt welke kosten als zodanig moeten worden aangemerkt en werkt de verdeling van deze kosten verder uit. 5. De kosten welke door het samenwerkingsverband worden gemaakt bij het vervullen van de in artikel 4 sub. i,j,k,l en m bedoelde taken worden gedragen door de gemeenten die van deze diensten gebruik maken, zulks in de verhouding tot het gemaakte gebruik. Artikel 50: archief 1. Het dagelijks bestuur is belast met de zorg voor en het toezicht op de bewaring en het beheer van de archiefbescheiden van het samenwerkingsverband overeenkomstig een door het algemeen bestuur, met inachtneming van artikel 23 en 37 van de Archiefwet 1962 vast te stellen regeling. 2. De secretaris is belast met de bewaring en het beheer van deze archiefbescheiden 3. Voor de bewaring van de op grond van artikel 5 lid 1 van de Archiefwet 1962 over te brengen archiefbescheiden wijst het dagelijks bestuur een archiefbewaarplaats aan. Hoofdatuk VII: Toetreding. uittreding, wliziging en opheffing. Artikel 51: toetreding. 1. Indien de toetreding van een gemeente noodzakelijk is geworden als gevolg van een besluit van provinciale staten van Noord Holland danwel van de Kroon tot wijziging van het gebied waarvoor een regionale brandweer werkzaam îs, kan toetreding plaatsvinden bij besluit van de raad, van burgemeester en wethouders en van de burgemeester van die gemeente 2. Het algemeen bestuur regelt, onder goedkeuring van gedeputeerde staten, de gevolgen van de toetreding, de financiële gevolgen daaronder begrepen. 3. De toetreding gaat in op 1 januari van het jaar, volgende op dat waarin de voor de toetreding noodzakelijke besluiten

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 123