Wonen 26 oktober 1989 nr97 II. BESTAANDE SITUATIE algemeen Het plangebied kan worden aangemerkt als een woongebied met daarnaast verschillende maatschappelijke functies. Dienovereenkomstig is de volgende onderscheiding te maken: a. 1. het gebied tussen de Camplaan, de Van Merlenlaan, de Van Merlen- vaart, de Herfstlaan, de Valkenburgerlaan en de Heemsteedse Dreef 2. het gebied tussen de Sportparklaande Meerweg en de terreinen van het Instituut "Meer en Bosch"; b. de begraafplaats aan de Glipper Dreef c. het terrein van het Instituut voor Epilepsiebestrijding "Meer en Bosch". In de onder a. genoemde gebieden overheerst de woonfunctie. Het eerstaangeduide gebied is grotendeels in de jaren 1920-1930 gerea- liseerd en kenmerkt zich door de aanwezigheid van relatief grote vrijstaande en halfvrijstaande woningen. De verkaveling is ruim van opzet Daarentegen bevinden zich op het noordelijk deel van de Valkenburger- laan en op de Camplaan wonlngen welke aaneen gebouwd zljn. Deze woningen zijn over het algemeen kleiner dan de overige in het plan- gebied voorkomende woningen. In dit deel van de Valkenburgerlaan en de Camplaan zijn ook enkele detailhandel- en horecavestigingen gelegen. Voorts bevlnden zich op de Camplaan, de Van Merlenlaan en de Valkenburgerlaan enkele panden die geheel of gedeeltelijk in gebrulk zijn als kantoor. Boven het meren- deel van deze vestigingen treft men woonrulmte aan. Het meest noordelijk deel van de Valkenburgerlaan wordt op de woens- dagen gebruikt voor het houden van een warenmarkt. Aan de westzijde van het Valkenburgerplein zijn twee gebouwen gelegen met gestapelde woningen in drie en vier woonlagen. Deze flatgebouwen zijn in de jaren vijftig gebouwd. Aan het Raadhuisplein zijn een garagebedrijf en een schoonheidsinsti- tuut geve'stigd, alsmede het thans als woonhuis dienende voormallge raadhuls welke als rijksmonument is aangewezen. Bedrijfsmatige activiteiten zijn voorts te vinden in de Lentelaan, alwaar een aannemingsbedrijf en een groothandel in sportbenodlgdheden zijn gevestigd. -69-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 75