Wonen 26 oktober 1989 Wonen nr97 Het onder 2. genoemde gebied bevat voornamelijk woningen. Langs de Sportparklaan zijn dit woningen van het type "twee onder een kap". Ook deze verkaveling is ruim van opzet. Aan de Meer en Boslaan en de Meerweg bevinden zich woningen in korte bouwblokken van drie vier woningen. 0°k de in dit gebied aanwezige wonlngen zljn grotendeels gereallseerd in de jaren 1920-1930. Aan de Sportparklaan is een basisschool geiegen met aangrenzend een tuincentrum. Het onder b. genoemde gebled bestaat uit een begraafplaatsdie in totaal circa 7,5 hectare beslaat. Op het terrein bevindt zich een auia en enkele verspreid llggende grafkelders. Een aanzienlijk deel van het plangebled wordt lngenomen door het onder c. genoemde terrein van "Meer en Bosch". De meeste gebouwen, waaronder paviljoens, het oorspronkelijke herenhuls waar thans de administratie is gevestlgd, een kapel en meerdere dienst- gebouwen, zijn geiegen aan de west- en noordzijde van het terrein en in een aantal gevallen grenzend aan de Voorweg. Dit herenhuis is overlgens een Rijksmonument. Centraal gelegen is de Koningln Emmakliniek met daaraan gekoppeld het dr. A.M. Lorentz de Haasiaboratorium. Op het meest zuideiijke deei bevindt zich een sociale werkplaats. Grenzend aan het meest noordelijke deel van de Meerweg is een flatgebouw gelegen waar een deel van het personeel is gehulsvest. Op het terrein zijn tevens een sportveld en een aantai andere recreatleve voorzieningen te vinden. V°°r het totaie piangebied vigeren thans 6 verschillende planologisch regelingen. De oudste dateert uit 1912; de meest recente uit 1976. Op 25 maart 1982 heeft de gemeenteraad het Verkeersstructuurplan 3e fase vastgesteid. Hierin is ondermeer de functie van een aantal wegen met de daarbij behorende toegestane verkeersintensitelt omschreven. Hieronder volgt een overzicht van de binnen het plangebied geiegen wegen met de toegewezen functie. De niet genoemde wegen hebben een functie voor de ontsiuiting van de aanliggende bebouwlng, zodat deze een ondergeschikte verkeersfunctie vervullen.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 76