-75- Wonen 26 oktober 1989 nr. 97 IV. PLANBESCHRIJVING woondoeleinden De woonfunctle binnen het plangebied blijft gehandhaafd. en erf De woningen kunnen over het algemeen aan de achterzijde met 3.00 meter worden uitgebreid tot een goothoogte van 3.00 meter. Ter piaat6e waar op de kaart de aanduiding is aangebracht, is dit niet mogelijk, omdat hier de afstand tussen de achtergevel en de achtererfgrens ult stedebouwkundlg oogpunt geen ultbrelding toelaat of een dergelijke uitbreiding al heeft plaatsgevonden. Op de aan de woningen grenzende strook met de bestemmlng "Erf" mogen gebouwen worden opgericht tot ten hoogste 301 van de oppervlakte van het betreffende terrein met een maximura van 30 m2. Blj eind- of hoekwoningen kan vrijstelling worden verleend tot 40Ï met een maximum van 40 m2. Voorzover deze gebouwen bestemd zijn voor be- woning, mogen ze alleen gebouwd worden aan de zijgevel van een eind- woning. De woningen mogen gedeeltelijk worden gebruikt voor andere doeleinden dan het wonen. De mate waarin dit mag gebeuren ligt voor de wonlngen langs de Heemsteedse Dreef en de Vaikenburgerlaan hoger dan voor de overige wonlngen. Bij het ander gebruik dient gedacht te worden aan gebruik als praktijkruimte voor bijvoorbeeld de "vrlje beroepen", zoals de medische en paramedische beroepen van arts of fysiotherapeutalsmede voor administratieve beroepen, zoals een advokaat of notarls. Met andere woorden dit ander gebruik moet in redelijkheid passen binnen de gegeven woonbestemming. De gestapelde woningen aan het Valkenburgerplein kunnen niet worden uitgebreid Gelet op het huidige gebruik van de personeelsflat op het terrein van "Meer en Bosch", krijgt ook dit gebouw de bestemming woondoeleinden. Het terrein van "Meer en Bosch", de basisschool aan de Sportparklaan en het schoonheidsinstituut aan het Raadhuisplein hebben de bestemming "Maatschappelijke doeleinden" gekregen. De mate waarln de bestaande gebouwen kunnen worden uitgebreld, is aangegeven op de plankaart. De gebouwen mogen alleen binnen het aangegeven bouwvlak worden gebouwd. Ten aanzien van het terrein van "Meer en Bosch" kan nog het volgende worden opgemerkt. maoi.schap- pelijke doelelnden

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 79