-75- Wonen 26 oktober 1989 nr97 bedrijven In beperkte mate komen bedrijven voor binnen het plangebled. Het betreft hier een garagebedrijf aan de Van Merlenlaan, een aanne- mingsbedrijf en een groothandel in sportbenodigdheden in de Lentelaan. De desbetreffende gronden hebben in het plan de bestemming "Bedrijven" gekregen. Op deze gronden zijn toelaatbaar bedrijven uit de categorieën 1 en 2 van de bij de voorschriften behorende Staat van Inrichtingen. Met uitzondering van het garagebedrijf vallen genoemde activitelten binnen deze categorieën. Voortzetting van de exploitatie van dit garagebedrljf is mogelijk totdat eenmaal op deze gronden een bedrfjf is gevestigd uit categorie 1 of 2. tulncentrum Aan de Sportparklaan is een tuincentrum gevestigd en wel op een gedeelte van de gronden van de aldaar gelegen baslsschool en op een naastgelegen terrein. Om te voorkomen dat op dit terrein een bedrijf gevestigd wordt, zal de bestemming beperkt blijven tot "tuincentrum". Op dit terrein is enige bebouwing toegestaan. groenvoor- Overeenkomstig de bestaande situatle zijn de plantsoenen bestemd tot zieningen "Groenvoorzieningen" en de Van Merlenvaart en de overige waterlopen en water tot "Water". De gebruiksvoorschriften laten het niet toe dat deze wateren worden gebruikt als ligplaats voor woonschepen. Dergelijke schepen bevinden zich overigens niet binnen het plangebied. ngen verkeer en De in de paragraaf "Verkeer" van hoofdstuk II genoemde wegen die een verblijfs- functie toegewezen hebben gekregen, hebben met uitzondering van de gebied Herfstlaan de bestemmlng "Verkeer". De ultgezonderde laan, alsmede de overige blnnen het plangebled gelegen wegen hebben de bestemmlng "Verblijfsgebied" gekregen. De gronden met de bestemming "Verkeer" zijn prlmair gericht op het afwlkkelen van verkeersstromen. De andere wegen zijn meer gericht op de ontslulting van de aanliggende bebouwing. Hierbij is sprake van een ondergeschikte verkeersfunctie. Dat er een uitzonderlng wordt gemaakt voor de Herfstiaan vloeit voort uit de relatlef geringe intensiteiten, uit het feit dat het verkeer ter plaatse doorgaans gerlcht is op de aldaar aanwezige woningen, alsmede uit het feit dat de inrichting van de laan niet verschilt van de overige lanen die liggen ten westen van de Valkenburgerlaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 81