Wonen w°nen 26 oktober 1989 nr. 97 Het meest noordelijke deel van de Valkenburgerlaan wordt eenmaal per week gebrulkt voor het houden van een warenmarkt. Teneinde een derge- lijk gebruik van deze tot "Verblijfsgebied" bestemde grond mogelijk te maken, is in de desbetreffende bestemmingsregeling een gebruiksbepaling opgenomen. V. GELUIDHINDER °P 1 januari 1982 zijn de artikelen 74 t/m 87 van de Wet geluidhinder (WGH) van kracht geworden. Dit betekent dat langs ledere weg met meer dan 2450 motorvoertuigen per etmaal (binnen tien jaar te verwachten) een geluldzône aanwezlg is. In het plangebied liggen vier van dergelijke wegen, te weten: de Glipper Dreef, de Valkenburgerlaan, de Van Merleniaan en de Camplaan. Ingevolge artlkel 74 van de WGH bedraagt de zône langs de: Glipper Dreef 200 meter (2-strooksweg in stedelljk gebied) - Valkenburgerlaan 200 meter zuidelijk deel (idem) - Van Merlenlaan 200 meter (idem) (en Raadhulsplein) Camplaan 100 meter (2-strooksweg in stedelijk gebled met minder dan 5.000 mvt/etmaal) - Valkenburgerlaan 100 meter noordelijk deel (2-strooksweg in stedelijk gebied met minder dan 5.000 mvt/etmaal) Binnen deze zônes is een nieuwe geluidgevoelige bestemming geprojec- teerd, te weten: wonlngen. Het betreft hier een bouwmogelijkheid voor twee wonlngen in de Zomerlaan en voor een wonlng op de Groenendaalka Beide locatles liggen blnnen de zône van de Valkenburgerlaan (zuidelijk deel)Gelet op de llgging van de locatles en de lntensltelten op deze laan, zal voldaan kunnen worden aan de in de Wet geluidhinder gestelde normen. Aangezlen het in het plangebied voornamelijk gaat om bestaande situaties, is afdeling 3 van hoofdstuk IV van de WGH (maat- regelen in bestaande situaties) van toepassing. Voor de bestaande sltuatle ls ingevolge het bepaaide in artikel 88 WGH slechts een deel van de zône van belang, het zogenaamde "gebled van de zône". De breedte daarvan bedraagt langs de bovengenoemde wegen 100 meter (2-strooksweg in stedelijk gebled).

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 82