Wonen 26 oktober 1989 nr. 97 VI VERSLAG VAN DE OP MAANDAG 16 JUNI 1986 GEHOUDEN INFQRMATIE-AVOND BETREFFENDE HET BESTEMMINGSPLAN "VALKENBURGERPLEIN" Aanwezlg: - namens de gemeente: wethouder mevrouw M.E. Bierman - Beukema toe Water en de heren J.A. Admiraal, H.W. Biesheuvel, C. Bos en T. Fabel; - 7 belangstellenden. Mevrouw Bierman heet de aanwezigen welkom en zet de op deze avond te volgen pro- cedure uiteen. Vervolgens geeft de heer Admiraal een toelichting op de inhoud van het bestemm' plan. Naar voren wordt gebracht dat het plan konsoliderend van aard is. De aan wezige opstallen en het gebruik daarvan, alsmede van de gronden krijgen nagenoeg alle de bestemming overeenkomstig het huidige gebruik. Ten aanzien van de aan- wezlge woningen voorziet het plan in de mogeiijkheid om deze uit te breiden aan de achterzijde. Gebruik van een deel van de woning als praktijkruimte is toege- staan. Aan de Nic. Beetsschool, het terrein van Meer en Bosch en het schoonheidsinstituut aan het Raadhuisplein is de bestemming MaatschappellJke doelelnden gegeven. In beperkte mate komen in het plangebied bedrijven voor. Op de gronden met deze be8temming zijn slechts bedrijven toegestaan die genoemd zijn in de Staat van Inrichting en vallen onder de kategorieën 1 en 2. Dit zijn de bedrijven waarvan weinig hinder ondervonden wordt. Voorts wordt opgemerkt dat aan het merendeel van de panden aan de Valkenburgerlaan de bestemming "detailhandel" en "detailhandel en horeca" is gegeven, doch dat woningen binnen deze bestemming ook zijn toege- staan. Aan de Sportparklaan is een tuincentrum geprojekeerdOp de gronden met deze bestemming is enige bebouwing toegestaan op grond van de ontwerp-voor- schriften. Tenslotte wordt melding gemaakt van het feit dat de wegen welke een funktle vervullen voor de doorstroming of ontsluiting van delen van het plange- bled, de bestemming "verkeer" hebben gekregen; de overige wegen de bestemming "verblijfsgebied". Ten aanzien van de procedure merkt de heer Admiraai nog op dat deze avond bestemd is om beianghebbenden te informeren omtrent de inhoud van het plan en dat men nog twee weken de tijd heeft om op- of aanmerkingen te maken. Dit betreft overigens geen officiële bezwarenmogelijkheidDit zal plaatsvlnden nadat het overleg met verschillende overheids- en partikuliere lnstanties is afgerond en vervolgens behandeiing van het plan door burgemeester en wethouders en de raadscommissie voor ruimtelijke ordening heeft plaatsgevonden. Op dat moment wordt het ontwerp- bestemmingsplan ter visie geiegd. De heer Van der Linden vraagt zich af wat er veranderd is ten opzichte van de oude sltuatie. De heer Admiraal antwoordt dat het plan niet zozeer voorziet in nieuwe ontwik- kelingen, doch dat het noodzakelijk is om te beschikken over een nieuwe, slui- tende pianologische regeling, welke noodzakeiijk is om bouwaanvragen te kunnen beoordelen en ongewenste ontwikkelingen binnen het plangebied te kunnen voor- komen. De plannen die momenteel van kracht zijn, de oudste dateert van 1912, bieden daartoe onvoidoende mogelijkheden. Mevrouw Thurkow informeert of de voormailge Nic. Beetsschool ook binnen het plangebied valt. De heer Admlraai wijst er op dat de bestenimingsregeilng voor deze voorraalige 6chooi en aangrenzende straten opgenomen is in het plan "Indische Wijk", waarvoor

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 84