Wonen 26 oktober 1989 3. Rijkskonsulent voor Handel, Ambacht en Diensten nr97 3.1 Op grond van artikel 9 van de voorschriften zijn bij de bestemmlng "bedrij- ven" toegestaan die bedrijven die genoemd zijn in de kategorieën 1 en 2 van de Staat van Inrichtingen. Daarnaast is vrijstelling mogelijk voor niet in de Staat genoemde bedrijven. Ter vergroting van de flexibiliteit van het plan verdient het aanbeveling eveneens een vrijstellingsmogelijkheid op te nemen voor bedrijven uit kategorie 3 die wat betreft de mate van hinder- lijkheid overeenkomen met bedrijven uit de toegestane kategorieën. Daardoor kan worden ingespeeld op nieuwe technologische ontwikkelingen in het produktieproces van bepaalde bedrijfsvormen, waarbij de thans nog geidende bezwaren kunnen worden opgeheven. 3.2 In lid 6 van artikel 9 wordt verwezen naar lid 2 onder b, dit moet zijn lid 2 onder a; in lid 8 wordt verwezen naar lid 2 onder b, terwijl daar lid 4 onder b bedoeld wordt. 3.1 Als algemene gedragslijn bij het bestemmen van gebouwen en terreinen weike bedrijfsmatig in gebruik zijn, wordt de regel gehanteerd dat slechts de vestiging van bedrijven ult de kategorieën 1 en 2 in woonwijken toelaatbaar is. Dit i8 ondermeer gebaseerd op het feit dat Heemstede een woongemeente is met in het aigemeen een vrij intensief grondgebruik Zo veel als mogelijk moet voorkomen worden dat door het uitoefenen van bedrijfsmatige aktiviteiten konfliktsituaties met die woonfunktie ontstaan. Zowel de Hinderwet als de Wet op de Ruimtelijke Ordening bieden daarvoor instrumenten. De opgenomen vrijstellingsmogelijkheid geldt voor niet met narae genoemde bedrijven, vergelijkbaar met inrichtingenbehorende tot kategorie 1 en 2. Uitbreiding tot kategorie 3 wordt op grond van het bovenstaande in dit plangebied niet wenseiljk geacht. 3.2 De opmerkingen ten aanzien van de voorschriften zijn overgenomen en verwerkt. 6. Hoofdingenieur-direkteurtevens Inspekteur van de Volkshuisvesting - In artikel 9 (bedrijven) lid 4 onder b en lid 8 wordt verwezen naar de op de kaart aangebrachte aanduiding voor het garagebedrijf aan de Van Merleniaan. Behalve dat dit teken niet in voornoemde leden is weergegeven, komt het ook op de kaart niet voor. De verwijzingen in de ieden 6 en 8 van ditzelfde negende artikei naar "lid 2 onder b" zijn niet korrekt. - Het woord "artikel" in lid 5 van artikel 15 (erf) dient te worden gewijzigd in "lid". De aanduiding die staat voor "aftappunt motorbrandstoffen" ontbreekt in iid 4 onder a en lid 5 van artikei 17 (verkeer). De opmerkingen zijn overgenomen en verwerkt. -81-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 87