V E Wonen 26 oktober 1989 nr9' 8. Hoofdlnsenleur-Olrekteur van de Provlnclale Waterstaat Noord-Holland 8.1 In hoofdstuk V "Geluidhinder" van de toelichting wordt vermeld dat twee f nleuwe geluldgevoelige objecten worden geprojecteerd binnen de zone van de Valkenburgerlaan. Gesteld wordt verder dat aan de norm uit de Wet geluid- hlnder (Wgh) zal kunnen worden voidaan. Dlt dient echter te blijken uit een door u bij het bestemmingsplan te voegen akoestisch rapport. Overigens is ook sprake van een nieuwe situatie in de zin van de Wgh als het bestemmingsplan toelaat nieuwe geiuidgevoelige objecten op te richten op meervoudige bestemmingen. Dit is het gevai bij de bestemmigen Detaii- handel (art. 6 van de voorschriften)Detailhandel en Horeca (art. 7 van de voorschriften) en Bedrijven (art. 9 van de voorschriften)Op voornoemde bestemmingen is nameiijk tevens het oprichten van wonlngen mogelijk. 8.2 Op de bestemming "Maatschappelijke doeleinden" (art. 11 van de voorschriften) is het mogelijk de aanwezige geiuidgevoelige objecten uit te breiden (art. 11, lid 3 b van de voorschriften)zodat ook daar sprake is van een nieuwe situatle in de zin van de Wgh. 8.3 De strekking van art. 9 lid 6 van de voorschrlften is onduidelijk; wellicht wordt bedoeld een vrijstellingsbevoegdheid van art. 9 lid 3 van de voor- schriften (A-inrichtingen) Artikel 9 lid 7 van de voorschriften dient mijns inziens anders te worden geredigeerd. In de huldige redactie is vrijstelling als bedoeld in artikei 9 lid 6 van de voorschriften namelijk slechts mogelijk zonder inspraakronde, hetgeen waarschijnlljk niet de bedoeling is. In artikel 9 lid 8 van de voorschriften is verwijzing naar lid 2 waarschijn- lijk onjuist. 8.A In artikel 11 lid 4 van de voorschriften wordt de mogelijkheid gegevens om op de gronden van het instituut "Meer en Bosch" windturbines tot 25 meter hoogte op te richten. Uit de praktijk blijkt dat windturbines van een dergelijke grootte aan- leiding kunnen geven tot geluidsoverlast voor nabij gelegen geluidgevoelige bebouwing. Het is mijns inziens daarom raadzaam in de voorschrlften een bepaling op te nemen, waarin wordt vermeld dat, alvorens burgemeester en wethouders besiissen over een verzoek tot plaatsing, advies moet worden ingewonnen omtrent het akoestisch aspekt van de gevraagde lokatie. 8.1 Uitgaande van het feit dat het hier een "nieuwe situatie" betreft ingevolge de Wet Geiuidhinderis een akoestlsch onderzoek ingesteld. De resultaten hiervan zijn als bijiage bij de toeiichting bijgevoegd. De meervoudige bestemmingen zoals Detailhandel (artikel 6 van de voorschrif- ten) en Detalihandel en Horeca (artikel 7) zijn zodanig aangepast dat de woningcapaciteit niet kan worden uitgebreid. Thans wordt de huidige situatie geconserveerd waarbij detailhandei of horeca uitsluitend op de begane grond en bewoning uitsluitend op de ver- dieping mag plaatsvinden. Bij de bestemming "Bedrijven" is een nadere aanduiding in de voorschriften en op de plankaart opgenomen. Met deze aanduiding wordt de bestaande woning boven het garagebedrijf aan de Van Merlenlaan gehandhaafd en wordt het "wonen" bij andere bedrijfsbestemmingen uitgesloten.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 88