De verkeersintenslteltsgegevens zijn ontleend aan telllngen, uitgevoerd door de gemeente Heemstede in 1985 en 1986. Tevens zijn visuele doorsnedetellingen uitgevoerd. Oe voor de berekening benodigde verkeersintensiteiten zijn onder- staand weergegeven. Tabel 2 Verkeersintensiteiten Valkenburgerlaan Stra.t Periode Hotorvoertuigcategorie Valkenburgerlaan (N) dag 227 10 2 Valkenburgerlaan nacht 24 1 0 Voor de Valkenburgerlaan geldt een snelheidsbeperking van 50 km/uur. Betreffende de autonome groei van het verkeer zal uitgegaan worden van 10X over de komende 10 jaar. Binnen het plangebied komen een aantal "nieuwe situaties" in de zin van de UGH voor, welke op bijlage 1 zijn aangegêven. Het betreft hier een aantal nieuwbouwlokaties 1n de zuidwesthoek van het plangebied. Berekening qeluidbelastinq Aan de hand van de hiervoor genoemde verkeersgegevens is m.b.v standaardreken- methode II voor de "nieuwe situaties" de geluidbelasting t.g.v. wegverkeer be- paald aan de Valkenburgerlaan. Voor de 1n- en uitvoergegevens verwijs ik kortheidshalve naar de bijlage 2 en 3. Betreffende de nieuwbouwlokaties geldt dat de geluidbelasting t.g.v. de afstand en afscherming zodanig laag zal zijn dat voldaan wordt aan de voorkeursgrens- waarde van de UGH. Normerinq De UGH hanteert een voorkeursgrenswaarde van 50 dB(A) waarbij dient te worden aangetekend dat vooralsnog c.f. artikel 103 WGH van de berekende dan wel gemeten waarde 5 dB mag worden afgetrokken in verband met het naar verwachting 1n de toekomst stil lerworden van motorvoertuioen, vooraleer toetsinq hieraan plaats- vindt. Indien overschrijding van de voorkeursgrenswaarde plaatsvindt, dient bij G.S. om ontheffing te worden verzocht tot een hogere waarde welke in elk geval niet meer dan 65 dB(A) zal bedragen. - 3 - -87- Nieuwe situaties

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 93